1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Teneke Çocuk Projesi’ne ilk gelir
Teneke Çocuk Projesi’ne ilk gelir

Teneke Çocuk Projesi’ne ilk gelir

“Teneke Çocuk Projesi” çerçevesinde toplanan alüminyum atıkların ilk satışı dün yapıldı

A+A-

Yeşil Barış Hareketi’nin (YBH) başlattığı “Teneke Çocuk Projesi” kapsamında, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile YBH işbirliğinde başkent sınırları dahilinde toplanarak satışa sunulan alüminyum atıklar, dün en uygun teklifi veren K. Tunalı Hurdacılık Ltd.ye teslim edildi.

LTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre Belediyenin Sanayi Bölgesi’ndeki atölyelerinde toplanan atıkların teslimine LTB Başkanı Mehmet Harmancı, YBH Başkanı Doğan Sahir, Teneke Çocuk ekibi üyeleri ile Tunalı Hurdacılık Ltd Direktörü Murat Cihan katıldı.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, atık miktarlarının azaltılmasının kentlerin en önemli sorunu olan çöp sorununu bitirmeye yarayacak bir gelişme olduğunu kaydetti.

Teneke Çocuk Projesi ile hem toplumsal bir farkındalık hem de bir gelir sağlandığını bunun da insanları teşvik edeceğini kaydeden Harmancı, söz konusu projenin LTB’nin ileride gerçekleştireceği projelere örnek teşkil edeceğini vurguladı.

LTB Temizlik Şubesi çalışanları ile Teneke Çocuk ekibinin özverili çalışmaları sonucunda alüminyum atıkların toplandığını ifade eden Harmancı, projeye destek vermek isteyen Lefkoşalıların da teneke kutuları evlerinde biriktirip, Teneke Çocuk İstasyonlarına atabileceğini kaydetti.

YBH Başkanı Doğan Sahir, ülkedeki atıkların azaltılmasına katkı koymak için yola çıktıklarını, atıkların satışından elde edilecek gelir ile hastanelere katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

K Tunalı Hurdacılık LTD Direktörü Murat Cihan ise yaptığı konuşmada projenin gerçekleşmesine katkı sağlayan LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile YBH Başkanı Doğan Sahir’e teşekkür ederek, bu tür projelerin devamının gelmesi temennisinde bulundu. TAK

 

Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler