1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEMSİLCİLERDEN DÜRÜST’E ZİYARET
TEMSİLCİLERDEN DÜRÜST’E ZİYARET

TEMSİLCİLERDEN DÜRÜST’E ZİYARET

KKTC Güreş Federasyonu tarafından Dr. Fazıl Küçük oyunları çerçevesinde düzenlenen Yıldızlar Güreş Şampiyonası’na katılmak üzere adamızda bulunan Türkiye, Bulgaristan, Kosova ve Makedonyalı temsilciler, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürü

A+A-

 

KKTC Güreş Federasyonu tarafından Dr. Fazıl Küçük oyunları çerçevesinde düzenlenen Yıldızlar Güreş Şampiyonası’na katılmak üzere adamızda bulunan Türkiye, Bulgaristan, Kosova ve Makedonyalı temsilciler, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst tarafından kabul edildi.

KKTC Güreş Federasyonu tarafından Dr. Fazıl Küçük Oyunları dahilinde düzenlenen Yıldızlar Güreş Şampiyonası’na ülke sporcuları yanında Türkiye, Bulgaristan, Kosova ve Makedonya’dan güreşçiler katılıyor.

Kabulde konuşan KKTC Güreş Federasyonu Başkanı Hüseyin Kavaz, etkinlikle ilgili Bakan Dürüst’e bilgi verdi ve Dr. Fazıl Küçük Oyunları bünyesinde düzenlenen Yıldızlar Güreş Şampiyonası’nın bugün Girne Ertuğrul Apakan Kapalı Spor Salonu’nda yapılacağını söyledi. Kavaz, müsabakaya toplamda 55 sporcunun katılacağını ve bunların 46’sının idarecilerle birlikte misafir olduklarını da sözlerine ekledi.

Daha sonra söz alan Türkiye heyetini temsil eden Yozgat Gençlik Spor İl Müdürü Ünal Aydın, Kıbrıs’ta bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve bu etkinliğin kardeşlik ve dostluğu daha da pekiştireceğine inanç belirtti. Kendilerine gösterilen misafirperverliğe de teşekkür eden Aydın, “Yarın (bugün) yapılacak müsabakalarda Kıbrıslılara güzel anlar yaşatmayı umuyoruz” dedi.

Kosova Güreş Federasyonu Başkanı Naim Muja ise federasyonlarının FILA tarafından yeni tanındığını anlatarak, “Bizim için burada bulunmak şereftir çünkü kaderimiz aynı” dedi.

“Biz bu turnuvaya geliyoruz çünkü Kıbrıs Türkü’nü seviyoruz, aynı kaderi biz de yaşadık” diyen Muja, Bakan Dürüst ve KKTC Güreş Federasyonu’nu 27 - 28 Kasım tarihlerinde Kosova’nın başkenti Priştine’de gerçekleştirilecek olan turnuvaya davet etti.

Bulgaristan heyetinde yer alan Bulgaristan Milletvekili Durhan Mustafa ise turnuvaya davet edildikleri için teşekkür etti. Turnuvanın ileriki yıllarda daha çok gelişmesi dileğini de ileten Mustafa, tüm katılımcıları Bulgaristan’daki turnuvalara davet etti.

 

DÜRÜST: “ATA SPORUMUZU YAŞATMAK SON DERECE ÖNEMLİ”

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst de “bu turnuva Kıbrıs Türk halkının ve KKTC Devleti’nin dünyanın birçok ülkesiyle kardeşçesine, sıcak ilişkilerle birlikte iletişim kurabilen bir anlayış taşıdığının somut bir örneğidir” dedi.

Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük hakkında da konuklara kısa bilgi veren Dürüst, dün ölümünün 73’üncü yılında anılan Atatürk gibi Dr. Fazıl Küçük’ün de Kıbrıs Türk halkının lideri olduğunu söyledi.

Dürüst, “Kendi ülkemizde, kendi liderimizin adını Ata sporumuz olan güreşi yaşatmak bizim için son derece önemli. Spor ile kucaklaşalım, birbirimize sarılalım, kavga çatışma her nerdeyse son bulsun” ifadelerini kullandı. Bakan Dürüst, sevginin egemen olduğu bir dünya dileyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 775 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler