1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Temizleyin ki kirletelim...'
Temizleyin ki kirletelim...

'Temizleyin ki kirletelim...'

“Biz kirlettik, temizlemek Belediye’nin göreviydi.” Bunu söyleyen UBP’nin Gençlik Kolları Başkanı… 1 Mayıs’ta piknik yapan, bütün poşetleri, atıkları ortada bırakıp giden Parti’nin gençlerinin başkanı… Üste

A+A-

 

 

“Biz kirlettik, temizlemek Belediye’nin göreviydi.”

Bunu söyleyen UBP’nin Gençlik Kolları Başkanı… 1 Mayıs’ta piknik yapan, bütün poşetleri, atıkları ortada bırakıp giden Parti’nin gençlerinin başkanı… Üstelik “bayrak” deyince etraflarında yer kalmayan, kapladıkları yer açısından büyüdüklerini zannedenler, o bayrağı parçalayarak piknik alanında yerde bıraktılar.

 

Bayrak konusunda yine ‘vatan, millet, sakarya’ edebiyatı yaparak “arkadaşlarımız kaldıracaktı” gibi bir açıklama yaparken “biz kirlettik, Belediye kaldıracaktı” sözü bana göre daha önemli… Bu, olmayan bir kültürün dışa vurumu… Kültürsüzlüğün sözlere yansıyışı… Ne demek? “BİZ KİRLETTİK AMA TEMİZLEMEK BELEDİYE’NİN GÖREVİYDİ!”

Bu sözlerden yerlere kimlerin pet şişe attığı, yol kenarlarının neden çöplük olduğu, izmaritlerin neden yerlerde olduğu, arabaların camından kimlerin kola kutusu attığı anlaşılıyor.

 

“Nasıl olsa Belediye’nin görevi” deyip elimizden gelen pisliği yaratmak hangi kültürün yansıması… Bu bir kültür mü? Cahillik mi, vurdumduymazlık mı, umursuzluk mu, farkındalığın farkında olmamak mı?

Ama bu sözleri büyük bir şaşkınlıkla okumanın anlamı yok çünkü UBP’nin gençlerinin, davranış biçimlerini, anlayışlarını, kültürlerini! Partilerinin büyüklerinden almaları çok doğal.

 

Öte yandan sözkonusu Boğaz Piknik Alanı da Orman Dairesi’nin kontrolünde, Belediye’nin değil ancak konunun önemi de bu değil zaten… Birilerinin kirletip, başkalarının temizlemesini beklemek hayatta olmamakla eş anlamı bir durum.

 

Aysu dünkü yazısında “belki gençler birleşip Lefkoşa’yı temizlerler” dedi. Bütün gençleri kastedmiyorum ama baksanıza UBP’nin Gençlerinin Başkanı, “biz kirlettik, başkaları temizleyecekti” dediğine göre böyle bir örgütlenme olması durumunda UBP gençliğini bunun içinde aramak doğru olmaz herhalde…

 

 

 


 

 

Petrol dolum tesisi anketi

 

Arkadaşımız Meltem Sonay milletvekillerini arayıp sordu. Bir anket yaptı. 36 vekil Yedikonuk’ta yapılması planlanan petrol dolum tesisi ile ilgili görüş verdi. İlginç olan aralarında UBP’li vekillerin de olduğu 28 kişi ‘yapılmaması’ konusunda taraflarını belirlediler. 28’in içinde 5 de UBP milletvekili var. Bu isimler Hasan Taçoy, Zorlu Töre, Dr. Ergün Serdaroğlu, Türkay Tokel ve Dr. Mehmet Tancer. Ulaşılan 36 vekilden 6 UBP’li vekil ise çekimser kaldı. Çekimserler konusunda benim yorumum ‘aslında vekillerin bu tesise karşı olduğu ama Başbakanla ters düşmemek için çekimser kaldıkları’ yönünde…

UBP içinde durum bu iken ve baştan beri toplumun hiçbir kesiminde bu tesise onay verilmemesine rağmen anlayamadığım UBP’nin neden ısrar ettiği! Ve bu tesise nasıl ÇED onay raporu verildiği!.. Verirken üyelerin vicdanlarının rahat olup olmadığını merak ediyorum. Uzman mıdırlar, memur mu!

Mecliste de durum yukarıdaki gibi velhasıl…

Tesiste daha ısrar etmenin anlamı var mı?

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 725 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler