1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Temiz bir lig olsun
Temiz bir lig olsun

Temiz bir lig olsun

Bugün uzun bir aradan sonra yine “merhaba futbol” diyoruz. Futbol liglerimize kaldığımız yerden devam edelim diyemeyeceğim. Neden mi? Çünkü kavga, gürültü ve patırtılı olaylar ile kapanmıştı. Hatırlamak bile istemiyorum yaşananları. Hatırlamak

A+A-

Bugün uzun bir aradan sonra yine “merhaba futbol” diyoruz. Futbol liglerimize kaldığımız yerden devam edelim diyemeyeceğim. Neden mi? Çünkü kavga, gürültü ve patırtılı olaylar ile kapanmıştı. Hatırlamak bile istemiyorum yaşananları. Hatırlamak istemiyorum bir Çetinkaya- Lefke maçını… Hatırlamak istemiyorum Yenicami ile Göçmenköy arasında oynanan son hafta lig maçını.

 

***

 

Şimdi yeni bir sezon yepyeni takımlar, yeni değişimler ve transferlerle yepyeni heyecanla yeniden başlıyor. Öncelikle liglerde yer alacak tüm takımlarımıza, teknik adamlara, sporculara ve bizler spor yazarlarına “Hayırlı ve Uğurlu” olsun... Dünyada ülkemizde futbol dahil tüm branşlardaki sportif faaliyetlerin öncelikle “SPOR” olduğunu unutmayalım.

Hedef, amaç her ne isterse olsun fark etmez yeter ki bu anlayış unutulmasın ve bu doğrultuda hareket edilsin. Yapılan her işte olduğu gibi saygı ve değer yargıları atlanmasın. Emek verilen her alanda saygıyı bir borç bilelim hep.

Spor ahlakı çerçevesinde herkes ülke futbolumuzun daha ileriye gitmesi için kendine düşen görevi bir vazife bilsin. Böyle bir düşünce içerisinde ben inanıyorum ki futbolumuz daha temiz, daha kaliteli ve üst seviyede olacaktır ileriki dönemlerde. Küçük hesaplar yapıldı hep geçmişte, spora da “menfaat” ve “kişisel egolar” hep ön planda oldu.

Bunu gerek yöneticiler, gerek teknik adamlar ve gerekse futbolcular ayırımsız bir şekilde uyguladı. Peki ne oldu? Maalesef bir yol kat edemedik, hep amatör kaldık, hep yerimizde saydık hatta ve hatta futbolumuzun misyonu ve kalitesi daha da küçüldü.

 

***

 

Evet şimdi yeni bir dönem, yeni umutlar yeni hedefler ve beklentiler taşıyor. Ben şahsım olarak inan çok heyecanlıyım. Futbolu ve maçların havasını, ambiyansını çok özlemiştim. Şimdi Bebeli, Ceyhun Erişli, Fatih Sonkayalı,  Feridun Sungurlu bir ligde heyecanı ve seyir zevkini yaşamak bir başka olacaktır. Böylesine profesyonel üst seviyede, Türkiye liglerinde görev alan oyuncularla, ligimizin havası ve rengi ümit ediyorum ki bambaşka güzellikte olacak.

Hadi şimdi Spor Ahlakı çerçevesinde, sporun bir eğlence bir tutku olduğunu unutmadan, “FAİR-PLAY” çerçevesinde yaşayalım futbolun coşkusunu. Kavgasızca, şaibesiz, ciddi sakatlıklardan uzak, hoşgörülü, başarı dolu ve “hak edenin kazandığı” TEMİZ BİR LİG OLSUN…

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler