1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Teminatla serbest kaldılar
Teminatla serbest kaldılar

Teminatla serbest kaldılar

“Sahte belge düzenleme, tedavüle sürme” ve “sahtekarlıkla para temini” iddiasıyla S.K, B.G, ve İ.B.M dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

A+A-

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nin sahte kredi kartlarıyla farklı şirketlerden para çekildiği ihbarı üzerine başlattığı soruşturma kapsamında S.K, B.G, ve İ.B.M  tutuklandı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar teminatla serbest kaldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak tahkikatı yürüten Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis çavuşu Ertem Hoca, olayla ilgili bulguları aktardı.

Hoca, verdiği şahadette, zanlıların “sahte belge düzenleme, tedavüle sürme” ve “sahtekarlıkla para temini” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.


Tahkikat tamamlandı

Polis Çavuşu Ertem Hoca, mesele ile ilgili olarak başlattıkları tahkikatın tamamlandığını belirtti.
Polis Çavuşu Ertem Hoca, zanlı Süleyman Koç’un turist statüsünde olduğunu, zanlı Bayram Göksu’nun öğrenci olduğunu ve öğrenci statüsünde ülkede bulunduğunu, zanlı İzzet Birkan Mutlu’nun ise TC ve Kuzey Kıbrıs vatandaşı olduğunu belirterek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmaları talebinde bulundu.

Yargıç Pınar Beyoğlu, mahkemede aktarılan olgular ışığında tüm zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispati vücut yapmalarına emir verdi.

Beyoğlu, ayrıca zanlı S. K’nin Kuzey Kıbrıs vatandaşı muteber 2 kefil’in 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalamasına, zanlı B. G’nin 4 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve zanlı İ. B. N’nin ise, Kuzey vatandaşı muteber 2 kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile serbest kalmalarına emir verdi. (yd)

Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler