1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TELSİM, 'KKTC'DEN ÇEKİLİYOR' İDDİALARINI YANITLADI
TELSİM, KKTCDEN ÇEKİLİYOR İDDİALARINI YANITLADI

TELSİM, 'KKTC'DEN ÇEKİLİYOR' İDDİALARINI YANITLADI

KKTC Telsim , Türkiye’de bir gazetede bugün yayınlanan “Telsim’in Son İzi de Siliniyor” başlığıyla yayınlanan ve şirketle ile ilgili iddialar içeren haberleri yalanladı.

A+A-

Ulubay Vodafone’un KKTC’den çekileceği iddialarını yalanladı

“İddialar asılsız ve gerçekleri yansıtmıyor”


 KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, Türkiye’de bir gazetede bugün yayınlanan “Telsim’in Son İzi de Siliniyor” başlığıyla yayınlanan ve şirketle ile ilgili iddialar içeren haberleri yalanladı.
Ulubay yaptığı yazılı açıklamada, Vodafone’un KKTC’den çıkma, operasyonlarını sonlandırma ya da devretme gibi bir kararının kesinlikle bulunmadığını, bu yöndeki iddiaların asılsız olup, gerçekleri yansıtmadığını kaydetti.
Ulubay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Vodafone, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 23 Ağustos 2006 tarihinden bu yana Vodafone Mobile Operations Ltd. kurumsal çatısı altında KKTC Telsim markasıyla yürütmekte olduğu son derece başarılı operasyonlarını gelecekte de sürdürme kararlılığındadır.
Satın almadan bugüne kadar olan süreçte Vodafone, KKTC Telsim’e 100 milyon TL’yi aşkın yatırım yapmıştır. Satış dağıtım kanalını yenilemiş, doğrudan ve dolaylı istihdamını son iki yıl içerisinde 200’lerden 500’e çıkarmış, Ağustos 2011’de genişleyen kadrosunun kapasite ve modernizasyon ihtiyaçlarına yönelik yeni bir idari bina yatırımı yapmıştır.
Bu açıklamalar çerçevesinde önemle belirtmek isteriz ki, tüm bu yatırımlarımız uzun dönemli planlarımızın en açık ispatıdır.”
Ulubay, KKTC Telsim’in son 2 yıl içerisinde gelir pazar payının %20 seviyelerinden %34’e, abone pazar payınınsa %22 seviyelerinden %36’ya yükseldiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 820 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler