1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TELEFON'DA DEĞİŞİM BAŞLADI
TELEFONDA DEĞİŞİM BAŞLADI

'TELEFON'DA DEĞİŞİM BAŞLADI

Telekomünikasyon Dairesi’ne bağlı geçici işçilerle memurlar ve daimi işçilerin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağılı başka dairelere aktarılmasıyla ilgili yazıların şube amirlerine teslim edildiği bildirildi. Bayındırlık ve Ulaştırma

A+A-

 

 

Telekomünikasyon Dairesi’ne bağlı geçici işçilerle memurlar ve daimi işçilerin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağılı başka dairelere aktarılmasıyla ilgili yazıların şube amirlerine teslim edildiği bildirildi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Telekomünikasyon Dairesi’ndeki daimi işçilerin Karayolları; geçici işçilerin Planlama İnşaat; geçici memurların ise Meteoroloji Dairesi’ne aktarıldığı kaydedildi.

Açıklamada, bu amaçla bugün, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Bakanlık Müsteşarı Suat Yeldener, Telekomünikasyon Dairesi Müdürü İrfan Paşa Özakalın, tüm şube amirleri, Tel-Sen Yönetim Kurulu ile Kamu- İş’in katıldığı bir toplantı yapıldığı belirtildi.

Toplantıda Telekomünikasyon Dairesi’ndeki “Liberalleşme” sürecinde gelinen son durumu değerlendirilerek, gelişmelerin konuşulduğuna işaret edilen açıklamada, Bakan Hamza Ersan Saner’in toplantıyla ilgili olarak “Uzlaşıyla nerelere varılacağını göreceğiz” ifadesini kullandığı kaydedildi.

Bu dönüşümün başlıca hedefinin çağa ayak uydurmak olduğuna işaret eden Saner, sektördeki pazar payını lehlerine çevirecek projelere birlikte imza atılacağını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 812 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler