1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEL-SEN'İN GREVİ OLAYLI BAŞLADI
TEL-SENİN GREVİ OLAYLI BAŞLADI

TEL-SEN'İN GREVİ OLAYLI BAŞLADI

Telekomünikasyon Dairelerinde süresiz grev başlatan Tel-Sen, bu sabah Lefkoşa merkezdeki grevin, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Yeldener’in müdahalesi nedeniyle olaylı başladığını savundu. Tel-Sen’den yapılan açıklamada, Sen

A+A-

 

Telekomünikasyon Dairelerinde süresiz grev başlatan Tel-Sen, bu sabah Lefkoşa merkezdeki grevin, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Yeldener’in müdahalesi nedeniyle olaylı başladığını savundu.

Tel-Sen’den yapılan açıklamada, Sendika Başkanı Tamay Soysan’ın tüm şubelerde yüzde yüz katılım olduğunu ve kimsenin işbaşı yapmadığını belirttiği kaydedildi.

Lefkoşa’da daire önüne gelen Müsteşar Yeldener’in “çalışmak isteyenler engelleniyor” diyerek greve müdahale edip pankartları kaldırtmaya çalıştığı ancak çalışanların tepki koyarak olayların büyümesini engellediği ileri sürülen açıklamada, “Olaya müdahale ettirilmek istenen polis arkadaşlarımızın gösterdiği sağduyuya da teşekkür ederiz. Hiç kimsenin çalışanı çalışan ile karşı karşıya getirmeye hakkı yoktur bu davranışlara girenleri şiddetle kınıyoruz” denildi.

Lefkoşa Telekomünikasyon Dairesi önünde greve katılanlara Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel ve Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı’nın konuşma yaparak grevin hayırlara vesile olmasını diledikleri de belirtildi

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1349 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler