1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tel-Sen’den hükümete çağrı
Tel-Sen’den hükümete çağrı

Tel-Sen’den hükümete çağrı

“Telekomünikasyon Dairesi’nin hazırlanmış olan projesi hayata geçmeli”

A+A-

Tel-Sen, Hükümeti; “Telekomünikasyon Dairesi’nin hazırlanmış olan projesini hayata geçirmeye” çağırdı.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yazılı açıklamasında, haberleşmede devletin bir politikasının net bir şekilde belirlenemediğini savunarak, bu konuda eleştirilerde bulundu.

Soysan, ülkede her isteyenin istediği kazıyı, istediği testi, istediği uygulamayı yapabildiğini ve bunlar yapılırken de başta Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olmak üzere siyasetçilerin seyirci kaldığını iddia etti.

Son günlerde “KKTC’de devrim” sloganı ile hızlı interneti adaya getireceğini iddia eden bir firmanın test yaptığını, testin yapıldığı yere bakanın da davet edildiğini ifade eden Soysan, bunun “Telekomünikasyon Dairesi üzerine bir oyun daha sahneye konulduğunu gösterdiği” savunarak, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’nın konuya müdahil olmasını kınadı.

“Sayın bakandan Telekomünikasyon Dairesi’nin zaten bu uygulamayı hayata geçirdiğini ilan etmesini ve yaygınlaştırılmaya çalışmasını beklemekteyiz” diyen Soysan, şöyle devam etti:

“Söz konusu firma Telekomünikasyon Dairesi’ne uzun yıllardan bu yana hizmet vermektedir... İlk önce ilgili firma Telekomünikasyon Dairesi’ne olan taahhütlerini yerine getirmelidir...

İlgili firmanın test yaptığı sistemi ülkemize hangi izinle soktuğu, gümrüğünü ne zaman ödediği araştırılmalıdır ve sendikamız konunun takipçisi olacaktır.
Başta Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olmak üzere hükümeti bir an evvel Telekomünikasyon Dairesi’nin hazırlanmış projesini hayata geçirmeye çağırıyoruz ve bilinmesini isteriz ki sabrımız kalmadı sabrımızı sınatmayacağız.”

(TAK)

Bu haber toplam 686 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler