1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEL-SEN: TÜRK-SEN İLE DEVAM
TEL-SEN: TÜRK-SEN İLE DEVAM

TEL-SEN: TÜRK-SEN İLE DEVAM

Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan, Türk-Sen ile bazı sıkıntılar yaşadıklarını ancak başka bir sendikalar federasyonuna kaymalarının söz konusu olmadığını kaydetti. Soysan, “Türk-Sen ile ilişkilerini tekrar gözden

A+A-

 

 

Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan, Türk-Sen ile bazı sıkıntılar yaşadıklarını ancak başka bir sendikalar federasyonuna kaymalarının söz konusu olmadığını kaydetti. Soysan, “Türk-Sen ile ilişkilerini tekrar gözden geçirerek yola devam edeceklerini” ifade etti.

Yazılı açıklamasında, beş günlük grevlerinin telekomünikasyon emekçilerinin birlik içinde nasıl bir direniş gösterdiğini ortaya koyduğunu belirten Soysan, grevin sendika tarafından askıya alınmadığını veya geri çekilmediğini, grevin Bakanlar Kurulu tarafından ertelendiğini hatırlattı.

YOLDA BIRAKMADIK, YOLDA BIRAKILDIK

Grevin yasaklanması durumunda nasıl bir tavır sergileyeceklerini daha yolun başında Türk-Sen ve El-Sen ile paylaştıklarını belirten Soysan, “Kamuoyunda yansıtılmak istenen ‘Tel-Sen yola çıktıklarını yolda bıraktı, El-Sen’i yolda bıraktı’ düşüncesi tamamen yanlış, kışkırtıcı ve Tel-Sen’i bölmeye çanak tutan açıklamalardır. Hiç kimse heveslenmesin; Tel-Sen bölünemez, bölünmeyecek” ifadelerini kullandı.

Tel-Sen’in Başbakan ve Ulaştırma Bakanı ile yaptığı dört toplantıda “El-Sen’siz hiçbir öneri vermeyeceğini ve hiçbir öneriyi tartışmayacağını, bu aşamada sadece yasanın geri çekilmesi önerisini masaya koyduğunu” belirtilen Soysan, “Yolda bırakılan biri varsa, o da Tel-Sen’dir” dedi.

İKİ EVLATTAN BİRİ DIŞLANDI

Tel-Sen’in 450 çalışandan sorumlu bir sendika olduğunu ve üye yapısının farklılıklar gösterdiğini de belirten Soysan, şunları kaydetti:

“Bunu en iyi bilenin de Türk Sen Genel Başkanı olması gerekir. Ancak Başkan anlamsız bir tutum içerisine girerek El-Sen ile Başbakan arasında aracılık yapmış, araya aracılar koymuş, masaya oturmuş ve iki evladım dediklerinden birini, bizi, Tel-Sen’i dışarıda tutmuştur. Bu bizim masada yakaladığımız anlaşma şanslarına baktığımızda anlatımı mümkün bir davranış değildir. Bunu bizden kabul etmemizi kimse beklemesin, istemesin. Ancak Tel-Sen’in başka bir sendikalar federasyonuna kayacağını da hiç hayal etmesin. Biz Tel-Sen’in Türk-Sen ile olan ilişkilerini tekrar gözden geçirip sağlıklı bir karar vererek yolumuza devam edeceğiz.”

Soysan, “Türk-Sen ile yaşadıkları olumsuz süreci erken atlatmaları, sağlıklı çözüm bulmaları adına girişim yapan” başta KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan olmak üzere herkese teşekkür de etti.

KAVGA BİTMEDİ

Mücadelelerinin uzun soluklu bir mücadele olduğunu ifade eden Soysan, önemli olanın bu mücadelenin en sonunda kazanımlarla, başı dik şekilde çıkmak olduğunu kaydetti.

Soysan, “Tel-Sen bunu başaracak bilgi, dayanışma ve güce sahiptir. Sahip olduğunu da göstermiştir. Bu kavga bitmemiştir, bitemez” diye ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler