1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEL-SEN MECLİS ÖNÜNDE PANKART AÇTI
TEL-SEN MECLİS ÖNÜNDE PANKART AÇTI

TEL-SEN MECLİS ÖNÜNDE PANKART AÇTI

Eylem sonrası Meclis’e giren Tel-Sen heyeti, Meclis Başkanı Hasan Bozer ile görüşerek, sendikanın taleplerini içeren bir mektup sundu ve görüşlerini paylaştı.

A+A-

 

Tel-Sen yönetim kurulu, Meclis önünde pankart açıp bildiri dağıttı.

Eylem sonrası Meclis’e giren Tel-Sen heyeti, Meclis Başkanı Hasan Bozer ile görüşerek, sendikanın taleplerini içeren bir mektup sundu ve görüşlerini paylaştı.

Bozer’e, Meclis Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde bulunan ve bugün görüşülmesi beklenen “Hazine Malları (Değişiklik) Yasa Tasarısı” ile ilgili olarak kendilerine söz hakkı verilmesi talebini içeren mektubu sunan Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, Telefon Dairesi ile Bayındırlık Bakanlığı arasındaki görüşmeler sürerken yasalar komiteden geçirilirse bunun demokratik olmayacağını kaydetti.

Soysan, Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı’nın da katıldığı görüşmede, sendikanın talebinin; komite toplantılarına davet edilmesi ve görüşlerinin alınması olduğunu kaydetti.

Meclis Başkanı Hasan Bozer de, bu talebin demokratik, doğal ve masumane bir talep olduğunu belirterek, komite başkanına bu talebi ileteceğini söyledi ve iki tarafın da bu konuda bir birini dikkate alacağını arzu ettiğini vurguladı.

Meclis önünde 09.30-11.00 saatleri arasında yapılan eylemde konuşan Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, “Hazine Malları (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nın Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Meclis’e sunulması ve Tel-Sen’in uzun süreden bu yana bu yasa ile ilgili tepki koyarak eylem ve grev yapması dahi göz önüne alınmayarak komiteye çağrılmaması ve görüşüne başvurulmamasının kabul edilebilir olmadığını kaydetti.

Soysan, bu konuda mücadelenin eylem ve grevlerle süreceğini belirtti.

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı da, hükümetin kendilerini anlamak istemediğini, ancak halkın malını kimsenin satamayacağını ifade ederek, özelleştirmelere karşı olduklarını, mücadelenin süreceğini, hükümet gerekli mesajı almazsa da ülkede yine iş barışının bozulacağını, telefon ve elektrikte sorunların yaşanacağını söyledi.

Bıçaklı, Telefon Dairesinde gerekli altyapı çalışmalarının yapılmadığını, bilerek ve isteyerek batırılmak, sonra da “hizmet veremiyor” denip satılmak istendiğini iddia ederek, bu kurumları sattırmayacaklarını ifade etti.

Hükümete eleştiriler yönelten Bıçaklı, hükümetin istifa edip halkın önünü açmasını istedi. Ülkede yaşanacak sıkıntıların sorumlusunun sendikalar olmayacağını da ifade eden Bıçaklı, hükümet sendikaları dikkate almazsa ülkede çalışma barışı ve iç huzurun bozulacağını savundu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 502 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler