1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEL-SEN BASIN AÇIKLAMASI
TEL-SEN BASIN AÇIKLAMASI

TEL-SEN BASIN AÇIKLAMASI

TEL - SEN Başkanı Tamay Soysan: “TÜRK TELEKOM’A PEŞKEŞ ÇEKMEK İSTİYORLAR” TEL - SEN Başkanı Tamay Soysan,dün yaptığı basın açıklamasında, yasadışı hiçbir harekette bulunmadan eylemlerini sürdürdüklerini belirterek, kendilerinin değil;

A+A-

 

 

 

 

TEL - SEN Başkanı Tamay Soysan:

 

“TÜRK TELEKOM’A PEŞKEŞ ÇEKMEK İSTİYORLAR”

 

TEL - SEN Başkanı Tamay Soysan,dün yaptığı basın açıklamasında, yasadışı hiçbir harekette bulunmadan eylemlerini sürdürdüklerini belirterek, kendilerinin değil; hükümetin KKTC halkının dünyayla iletişimi kopardığını söyledi.

19 Ocak’tan beridir süregelen ve KKTC’de iletişim ve elektrik hatlarını susma noktasına getiren TEL -SEN ve EL - SEN eylemleri ile ilgili dün Telekomünikasyon Dairesi önünde basın toplantısı düzenlendi.

Hükümeti “grev kırıcılığı yapmak ve Telekomünikasyon Dairesi’ni peşkeş çekmek istemekle” suçlayan Soysan, “Türk Telekom’dan ekipler getirilerek belli başlı santrallere müdahale edilmek istendiğini” ve kendilerinin bunu görüntülerle ispatlamaya hazır olduklarını bildirdi.

“Telekomünikasyon Dairesi Müdürü’nün yetkisi olmadığı halde, zorla ve polis gücüyle Gazimağusa santraline girdiğini de görüntülerle tespit ettiklerini” ve basınla paylaşmaya hazır olduklarını söyleyen Soysan, Girne santralının da çökme noktasına gelmesinde tek sorumlunun yetkisi olmadığı halde santraldeki düğmelere dokunan Girne Bölge Amiri olduğunu belirtti.

 

İnternet iletişimindeki kesinti

TEL - SEN Başkanı Tamay Soysan, internet iletişimindeki aksaklıkların sorulması üzerine, kesintilerin kasti olarak yaratılmadığını, aksi halde eylemin “yasadışı” bir eyleme dönüşmüş olacağını söyleyerek, “Demek ki çalışan olmayınca, internet de olamıyormuş” dedi.  

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 979 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler