1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEKSAS GİBİ!
TEKSAS GİBİ!

TEKSAS GİBİ!

Silahlı çatışma zanlıları mahkemeye çıkarıldı, polis olayın detaylarını anlattı: · POLİS OLAYI ANLATTI… “Yaşar Ocak, Şevki Zabitler ile görüşmesinde 2 bin 500 TL alacağını istedi, Zabitler ise 25.5 cm uzunluğundaki bıçağı ile Ocak'

A+A-

 

Silahlı çatışma zanlıları mahkemeye çıkarıldı, polis olayın detaylarını anlattı:

 

 

·        POLİS OLAYI ANLATTI… “Yaşar Ocak, Şevki Zabitler ile görüşmesinde 2 bin 500 TL alacağını istedi, Zabitler ise 25.5 cm uzunluğundaki bıçağı ile Ocak'ı göğüs ve sol kol pazı kısmından yaraladı”

 

·        SİLAHLA GELDİLER… Bunun üzerine Yaşar Ocak, ikametgah adresi olan Notherland'a giderek Ömer Ocak ve Ali Ocak'ı alarak 7.65 çapındaki tabanca ile tekrar olay yerine 13.45 sularında geri döndü, Zabitler’i önce darp ettiler, ardından Zanlı Yaşar Ocak, Zabitler'i sol bacağından 2 yerinden silahla yaraladı

 

·        OLAY YERİNDE 40 ÇOCUK DA VARDI… Olay esnasında iş yerinde 30-40 çocuğun aileleriyle birlikte bulunduğu ve doğum günü kutlaması yaptıkları öğrenildi. Polis ailelerin ifadelerine başvuracak. 3 zanlı Yaşar Ocak, Ömer Ocak ve Ali Ocak'ın soruşturmanın selameti açısından 3 gün polis gözetiminde tutuklu kalmalarına karar verildi

 

 

Mağusa'ya bağlı Tuzla bölgesinde bulunan Max Power Go Karting alanında yaşanılan silahlı çatışmanın zanlıları pazar günü mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede olayı soruşturan polis çavuşu Erhan Erat, mahkemede yeminli şahadet verdi.

Polis mahkemede olayı şöyle anlattı: 17 Mart 2012 tarihinde 13.25 sularında zanlı Yaşar Ocak, Tuzla'da bulunan iş yerinin güneye bakan araç park yerinde Şevki Zabitler ile görüşmesinde 2 bin 500 TL alacağını istediği gerekçesiyle Zabit'in kanunsuz olarak taşıdığı toplam uzunluğunun 25.5 cm ve tutma yerinin 10.5 cm uzunluğunda olan bıçağı ile Ocak'ı göğüs ve sol kol pazı kısmından yaraladı. Bunun üzerine zanlı Yaşar Ocak, ikametgah adresi olan Notherland'a giderek zanlı Ömer Ocak ve Ali Ocak'ı alarak 7.65 çapındaki tabanca ile tekrar olay yerine 13.45 sularında geri döndü, Zabitler’i önce darp ettiler, ardından Zanlı Yaşar Ocak, Zabitler'i sol bacağından 2 yerinden silahla yaraladı.”

Şevki Zabitler önce Yaşam Hastanesi’ne, ardından Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlikesinin olmadığını fakat bir süre müşahede altında olması gerektiği vurgulandı. Olay yerinde bıçak, 1 boş kovan ve 1 adet deforme olmuş mermi çekirdeği bulundu. Silah ve diğer boş kovan ise hâlâ aranıyor.  Olay esnasında işyerinde 30-40 çocuğun aileleriyle birlikte bulunduğu ve doğum günü kutlaması yaptıkları öğrenildi. Polis ailelerin ifadelerine başvuracak. 3 zanlı Yaşar Ocak, Ömer Ocak ve Ali Ocak'ın soruşturmanın selameti açısından 3 gün polis gözetiminde tutuklu kalmalarına karar verildi.

 

 


 

Polisten yazılı açıklama…

Gazimağusa’ya bağlı Tuzla’da önceki gün iki grup arasında çıkan silahlı kavganın alacak verecek meselesinden kaynaklandığı belirtildi.
Polis Basın Subaylığı, saat 13.30’da Tuzla’daki “Maxmile Power Go-Karting”de meydana gelen ağır yaralama olayıyla ilgili geniş açıklama yaptı.
Açıklamaya göre, söz konusu yerin araç park yerinde Ş.Z. (E-47) kimlikli kişi, Y.O.’nun (E-32) kendisinden alacağı olduğunu iddia ettiği parayı istediği gerekçesiyle aralarında çıkan tartışmada tasarrufunda kanunsuz bulundurduğu sivri uçlu bıçakla Y.O.’yu sol göğüs ve sol kol omuz altından yaraladı.
Olay yerinden ayrılan Y.O. bu kez kardeşleri Ö.O.(E-20) ve A.O.(E-20) ile birlikte tekrar kartingin araç parkına gitti. Bu sırada Y.O. tasarrufunda kanunsuz bulundurup taşıdığı tabancayla Ş.Z.’yi sol bacak kısmına iki kez ateş ederek ağır yaraladı. Ö.O.(E-20) ve A.O.(E-20) ise Ş.Z.’ye elleri, ayakları ve olay mahallinden aldıkları sandalyeyle vurdu.
Yaralılar Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilkyardım tedavilerinin ardından gözetim altına alınırken, olaya karışanların tümü de tutuklandı.

(TAK)

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler