1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEKRAR TOPLANMAYI DENEYECEKLER
TEKRAR TOPLANMAYI DENEYECEKLER

TEKRAR TOPLANMAYI DENEYECEKLER

Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki (LTB) sorunun aşılmasına yönelik girişimler sürerken, Belediye Meclisi bugün saat 17.00’de yeniden toplantıya çağrıldı. LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, TAK muhabirine yaptığı açıklamada, Belediye Meclisi üyeleri

A+A-

 

 

 

BELEDİYE MECLİSİ SAAT 17.00’DE TOPLANTIYA ÇAĞRILDI

BULUTOĞLULARI: “BELEDİYE MECLİSİ VE SENDİKA TEMSİLCİLERİNDEN OLUŞAN KOMİTE TOPLANARAK ALDIĞI KARARLARI MECLİSTEN GEÇİRECEK”

BOZAT: “DIŞTAN EK KAYNAK AKTARILMALI, AKSİ HALDE BELEDİYE BU İŞİN ALTINDAN KALKACAK DURUMDA DEĞİL”

Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki (LTB) sorunun aşılmasına yönelik girişimler sürerken, Belediye Meclisi bugün saat 17.00’de yeniden toplantıya çağrıldı.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, TAK muhabirine yaptığı açıklamada, Belediye Meclisi üyelerinden her partiden bir kişi ve BES Başkanı’nın da katılımıyla oluşturulan komiteyi bugün saat 10.30’da toplayacaklarını ve aldıkları tedbirlerle kararları akşam yapmayı planladıkları Belediye Meclisi’nden geçirerek yürürlüğe koyacaklarını kaydetti.

Bulutoğluları, Belediye Meclisi’ni saat 17.00’de yeniden toplantıya çağırdığını da söyledi.

BOZAT: “BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISININ SONUCUNU BEKLEYECEĞİZ”

BES Başkanı Savaş Bozat, ise, Belediye Meclisi toplantısından çıkacak sonuca göre durum değerlendirmesi yaparak bundan sonra izleyecekleri tutumu belirleyeceklerini kaydetti.

Bozat, TAK muhabirine yaptığı açıklamada, belediyedeki sorunla ilgili henüz olumlu bir gelişme olmadığını, dün bir girişim olduğunu ancak bundan da sonuç alınamadığını söyledi.

Bozat, dün Başbakan İrsen Küçük ile Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın da katıldığı kısa bir toplantı gerçekleştirildiğini ayrıca Belediye Başkanı başkanlığındaki Belediye Meclisi toplantısına da katıldıklarını belirterek, mali konuların gündeme geldiğini ancak bir sonuca varılamadığını anlattı.

Belediyedeki sorunun aşılması için dıştan ek kaynak aktarılması gerektiğini belirten Bozat, “Bu kaynak aktarılmazsa belediye bu işin altından kalkacak durumda değil” dedi.

Maaşların ödenmemesi halinde yarından sonra süresiz greve gidileceği yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise Bozat, gelişmelere göre kesin kararlarını vereceklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler