1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tekrar soruyorum, 120 milyon nerede?
Tekrar soruyorum, 120 milyon nerede?

Tekrar soruyorum, 120 milyon nerede?

Geçen hafta yazdım, Gençlik ve Spor için oluşturulan fonun ne olduğu, nasıl çalıştırıldığı, toplanan paranın nerelere harcandığı konusunda bilgisi olan var mı diye. Bugüne kadar hiç kimseden bir açıklama göremedim. Bu paranın kontrolü yapması gereken say

A+A-

 

 

 

Geçen hafta yazdım, Gençlik ve Spor için oluşturulan fonun ne olduğu, nasıl çalıştırıldığı, toplanan paranın nerelere harcandığı konusunda bilgisi olan var mı diye. Bugüne kadar hiç kimseden bir açıklama göremedim.

Bu paranın kontrolü yapması gereken sayın Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün bu konuda kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklaması maalesef yok.

Analitik bütçe adı altında bütün fonları uhdesine alan Maliye Bakanı sayın Ersin Tatar’ın ise sanki böyle bir kaynak yokmuş gibi davranması tüm spor kamuoyunun dikkatinden kaçmıyor. Bütün söylenenleri, yazılanları üzerine almıyor. Oysa bazı iddialar var ki bu iddialar iktidara yakın çevrelerden geliyor. Maliyenin bu fona el koyduğu ve kimseye hesap vermediğidir.

Sayın Başbakan’ın da Ersin Tatar’a bu konuda söz geçiremediği iddialar arasındadır. Nedeni ise de UBP kurultayıymış. Çünkü kurultay öncesi Başbakan, Ersin Tatar’ı kırmak istemezmiş.

Cumhurbaşkanı da bu konuda Maliye Bakanı’na hiçbir şekilde müdahale edemezmiş. Çünkü Ersin Tatar’ın sahibi olduğu televizyon kanalını kimse karşısına almak istemezmiş.

Peki ama bu paranın ne olduğunu kim araştıracak? Kim 120 milyon TL’nin hesabını soracak? Spor kamuoyu acil olarak spor için kullanılması gereken paranın nereye harcandığını bilmek istiyor. Muhalefet milletvekillerinden bu konuda meclis araştırması için önerge vermelerini beklemektedirler. Çünkü bu para konusunda alınan duyumlar hiç de iç açıcı değildir.

Bazı söylentilere göre bu parayla bakanlara yeni Mercedes makam aracı alınacakmış. Yine aldığımız duyumlara göre sporun parasını Maliye, Devlet yetkililerinin yurt dışı temaslarına harcıyormuş.

Bir iddiaya göre sie sayın Maliye Bakanı, bu kaynağı devlet bütçesini denkleştirmek için kullanıyormuş. Daha birçok iddia var ama elimde belge olmadığı için bunları yazmayı etik bulmuyorum. Çünkü iddialar direk kişilerle ilgilidir. Belge olmadan kişileri suçlamak benim anlayışıma uygun değildir.

Aslında bu kaynakla ilgili sorgulanması gereken bazı kurum ve kişiler de var diye düşünüyorum. Geçmişte yaklaşık 7 milyon TL olan para için kıyametler koparan başta Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği, şimdi sus pus olmuş durumda. Bazı spor yazarlarını da yanlarına alarak 2005 ve 2006 yıllarında yaptıkları gürültüyü çok iyi hatırlıyorum. Bu insanlar o kadar ileri gitmişlerdi ki kendi kupalarını bile boykot edip oynamamışlardı.

Bugün de futbolun içerisinde önemli görevlerde olan bu insanların sporun 120 milyon TL’si için kılını kıpırdatmaması son derece üzücü ve de düşündürücüdür.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 528 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler