1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEHLİKEYE DAVETİYE ÇIKARIYOR
TEHLİKEYE DAVETİYE ÇIKARIYOR

TEHLİKEYE DAVETİYE ÇIKARIYOR

Açılışı 11 Mayıs 2012 tarihinde yapılan ve içerisinde sentetik zeminli futbol sahası, açık fitness alanı, kafeterya, tenis kortları, basketbol sahaları gibi birçok sportif faaliyelerin yapılabildiği Güzelyurt Spor Kompleksi’nde bazı aksaklıklar dikk

A+A-

 

 

Açılışı mayıs ayı başında yapılan Güzelyurt Spor Komleksi içerisinde bazı aksaklıklar dikkat çekiyor. Sentetik futbol sahası etrafında bulunan iki parkurlu toprak koşu alanı yakınlarında zeminden daha yüksek yapılan rogar kapakları, tehlikeye davetiye çıkarıyor. Saha zemininin düzgünleştirilebilmesi için bazı kısımların normal zeminden yüksek olması, spor faaliyetleri esnasında istenmeyen kazaların yaşanabilmesine zemin hazırlıyor

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Açılışı 11 Mayıs 2012 tarihinde yapılan ve içerisinde sentetik zeminli futbol sahası, açık fitness alanı, kafeterya, tenis kortları, basketbol sahaları gibi birçok sportif faaliyelerin yapılabildiği Güzelyurt Spor Kompleksi’nde bazı aksaklıklar dikkat çekiyor.

Sentetik zeminli futbol sahalarının zeminine kullanılan quartz tipi kumun Güzelyurt Sentetik Futbol Sahası’nda çok az seviyede kullanıldığı gözlemlenirken, saha zeminine dökülen granülün yetersiz ve kalitesiz olduğu belirtiliyor. Özellikle okulların ağırlıklı kullanacağı kompleksin koşu parkurlarında mesafelerin standarda uygun olmaması dikkat çekiyor.

 

ROGAR KAPAKLARI TEHLİKEYE DAVETİYE HAZIRLIYOR

 

Sentetik futbol sahası etrafında yer alan iki parkurlu toprak koşu alanının çevresi ise tehlike arz edecek niteliklere sahip. Saha kenarlarında bulunan ve normal zeminden daha yüksek bir şekilde yapılan rogar kapakları, özellikle okulların yanına yapılan kompleksi kullanacak öğrencilerin spor yaptıkları bir esnada kazara düşmesi sonrası tehlikeye davetiye çıkarabilecek şekilde yer alıyor. Bu kapakların koşu alanı içerisine girecek şekilde yapılması dikkat çekiyor.

Sentetik futbol sahasının zemininin düzgün yapılabilmesi için sahanın bazı tarafları normal zemine göre yükseltilmiş durumda. Koşu parkuru yanında yer alan yükseltilmiş zemin yine spor esnasında olası kazalara zemin hazırlıyor. Daha önce Mağusa’da bulunan ve zemini sentetik ile kaplanan Canbulat Stadı’nın surlara bakan kale arkası, normal zeminden daha yüksek yapılmış, ancak daha sonra bu bölgeye toprak dökülerek bu yanlıştan dönülmüştü.

 

STANDART YOK

 

Sentetik futbol zeminin kompleks içerisinde yer alan Spor Salonu’na bakan tarafında koşu parkurunun yer aldığı kısımda da yüksek zemin dikkat çekerken, bu parkurun standart 400 metre olmadığı için sportif faaliyetlerde ne kadar verimli kullanılabileceği soru işareti. Aynı zamanda sahanın yanlarında bulunan kısımların 100 metre olmamasından dolayı atletizm çalışmalarının verimli bir şekilde yapılamayacağı görüşü hakim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler