1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEHLİKELİ OYUN!
TEHLİKELİ OYUN!

TEHLİKELİ OYUN!

Türkiye’de faaliyet gösteren ve Girne’de de ‘Muhafazakar Otel’ yapmayı düşünen Bulut İnşaat’ın, Kuzey Kıbrıs’ta bir siteyi satın alarak, ucuza konut satması, siyasiler, uzman çevreler ve sivil toplum örgütlerini “

A+A-

 

 

 

Türkiye’de faaliyet gösteren ve Girne’de de ‘Muhafazakar Otel’ yapmayı düşünen Bulut İnşaat’ın, Kuzey Kıbrıs’ta bir siteyi satın alarak, ucuza konut satması, siyasiler, uzman çevreler ve sivil toplum örgütlerini “nüfus artırma politikası” noktasında birleştirdi.   

 

BÜYÜK BİR OYUN…

CTP Milletvekili Sonay Adem, uygulamanın, ekonomik politikanın sonuçlarından biri olarak değerlendirilmesi gerekliliğine dikkat çekerken yaşananları ‘Çok tehlikeli ve büyük bir oyun’ olarak nitelendirdi. Adem, ‘top yekün’ bir karşı duruşun ortaya konması gerektiğini belirtti ve “Buna izin veren Hükümet’in burada durmaması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

NÜFUS ARTIRMAYA YÖNELİK…

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, bu konudaki gelişmelerin alt alta konup toplandığına sonucun ‘çok açık’ olduğuna dikkat çekerek, bunun bir ‘Nüfus artırma politikası’ olduğuna dikkat çekti.

 

NİYETİ NEDİR?..

Görünürde ‘bir sermaye akışı’ olduğunu belirten DP Milletvekili Dr. Mustafa Arabacıoğlu, sorgulanması gereken esas meselenin ‘niyet’ olduğuna vurgu yaptı.

 

UBP’NİN İÇİ RAHAT…

UBP Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel, hem parti hem de kişisel olarak ülkeye gelecek yabancı yatırımcılara bir itirazı olmadığını, savundukları liberal ekonomi açsından da birçok insana da istihdam sağlanacağını söyledi.

 

VATANA İHANET…

Tıp-İş Örgütlenme Sekreteri Ömer Gür, geçmişte olduğu gibi şimdi de Kıbrıslı Türklerin yaşam savaşı verdiğini ve bir yok olma durumuyla karşı karşıya kalındığını dile getirdi ve ekledi: “3 çocuğa % 33 indirimle ev verilmesi vatana ihanet, kendi ülkemizde ayrıcalık yapıyorlar”

 

DAHA KÖTÜ ŞARTLARA DOĞRU…

DAÜ’den öğretim görevlisi Mustafa Besim, “bugünkü şartlarda gerekli altyapı ve kamu hizmetlerini tam olarak sağlamayan devlet, eğer nüfus çok artacak ise, yeni geleceklere kamu hizmetleri sunulamayacağı gibi mevcut hizmetleri alan halk da daha kötü şartlarda bu hizmetleri almak durumunda kalacaktır" dedi.

 

YENİ İNSAN MODELİ GİRİŞİMİ…

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, bir yandan yasalarla hakların budandığını diğer yandan da kültürel, dini veya yeni bir insan modeli girişimleri yapılmaya çalışıldığını söyledi.

 

 

Didem MENTEŞ ve Meltem SONAY’ın haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler