1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tehditle öğrenciye borç senedi imzalattı
Tehditle öğrenciye borç senedi imzalattı

Tehditle öğrenciye borç senedi imzalattı

Lefkoşa’da üniversite öğrencisi Ulaş Özge’yi kaçırıp tehditle 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattığı iddiasıyla tutuklanan M.G., mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Lefkoşa’da üniversite öğrencisi olan Ulaş Özge’yi kaçırdığı iddia edilen M.G, tehditle toplamda 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattığı iddiasıyla tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

 Mahkemede meseleyle ilgili olarak olguları aktaran polis memuru Şükrü Ömürlü, zanlı M.D’nin 9 Ocak’ta, saat 10.15 raddelerinde, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Haspolat'da, kullanımında bulunan 07 FSR 82 plakalı araç ile konu okulda öğrenci olan Ulaş Özge ile kampüs içerisinde buluştuğunu kaydetti.

Zanlının beraberinde bulunan B.D ve A.R.S.R ile birlikte, Ulaş Özge'nin araca binmesini sağladıktan sonra, Taşkent köyünün kuzeyinde bulunan dağlık alana doğru götürdüğünü belirten Ömürlü, konu şahsı alıkoyup, 15 Ocak 2019 tarihli iki adet soy ismi tespit edilemeyen, Yunus Emre isimli bir şahsa ödemesi gereken her birine 25 bin Euro'luk borç senedi imzalattığını mahkemeye aktardı.

Zanlı M.G, tutuklandı…

Ömürlü,  ayni tarihte zanlı M.G’nin tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Ömürlü, zanlının gönüllü ifade vererek, şikayetçiyi dağa götürdüğünü, borcu için konuşacağını itiraf ettiğini ancak borç senedi imzalattığını kabul etmediğini anlattı.

3 kişi aranıyor…

Mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını ve halen aranmakta olan üç kişi olduğuna değinen Ömürlü, zanlının verdiği gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibnin yapılabilmesi içi zanlının bir gün sure ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 2406 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler