1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEHDİT MEKTUBU GÜNAY OZAN’A VERİLDİ
TEHDİT MEKTUBU GÜNAY OZAN’A VERİLDİ

TEHDİT MEKTUBU GÜNAY OZAN’A VERİLDİ

BKP yetkilileri, Polis Genel Müdürü Günay Özan’ı ziyaret etti, BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan’a gönderilen ve ölüm tehdidi içeren mektubu sundu.

A+A-

 

 

İzcan: “Geri adım yok”

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) yetkilileri, dün Polis Genel Müdürü Günay Özan’ı ziyaret ederek, BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan’a gönderilen ve ölüm tehdidi içeren mektubu sundu.
BKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, BKP heyeti, tehdidi gerçekleştirenlerin ortaya çıkarılması için gerekli önlemlerin alınması talebinde bulundu.
Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, görüşme sonrası konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kıbrıs’ın kuzeyinde anti-demokratik, baskıcı bir rejim bulunduğunu, farklı görüşlerin ölüm tehdidi ve çeşitli yöntemlerle susturulmaya çalışıldığını” savundu.
İzcan, “Şahsıma gönderilen bu ölüm tehdidi mektubu aslında topluma yönelik bir tehdittir. Bizim üzerimizden topluma gözdağı verilmek isteniyor. Toplumsal kurtuluş ve özgürlük mücadelesi veren Kıbrıs Türk toplumu sindirilmek isteniyor” dedi.
İzzet İzcan, “BKP olarak, ayrılıkçı, militarist rejime karşı, hukuk, adalet, demokrasi, çözüm ve ülkemizin birleştirilmesi için verdiğimiz mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz. Rejime karşı çıktığımız bu yolda ölümle tehdit ediliyoruz. Şunun iyice anlaşılmasını istiyorum. Bir milim geri adım atmayacağız. Bildiğimiz yolda sonuna kadar kararlılıkla yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Konuyu uluslararası alana da taşıyacaklarını, ilişki içerisinde oldukları uluslararası sol ve demokrasi güçlerine ve üyesi oldukları Avrupa Sol Partisi’ne de bilgi vereceklerini belirten İzzet İzcan, BKP olarak barış ve demokrasi güçleriyle birlikte vermekte oldukları özgürlük mücadelesine kararlılıkla devam edeceklerini kaydetti.


Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler