1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TED’DE ‘İLAHİYAT’ ENDİŞESİ…
TED’DE ‘İLAHİYAT’ ENDİŞESİ…

TED’DE ‘İLAHİYAT’ ENDİŞESİ…

İlahiyat Koleji öğrencilerinin TED Koleji’nde eğitim göreceği haberini basından öğrenen veliler, TED Koleji’nin Kuzey Kıbrıs’ta yapılanma temelleri attığı bir dönemde, bu durumun okulun genel eğitim, misyon ve vizyon perspektifinin sorgu

A+A-

 

 

Başbakan Yardımcısı Atalay ‘İlahiyat Koleji TED’de eğitime başlayacak’ dedi, TED Kolej velileri endişe etti…

 

 

 

Meltem SONAY- İrfan GÜNDÜZLER

 

İlahiyat Koleji öğrencilerinin TED Koleji’nde eğitim göreceği haberini basından öğrenen veliler, TED Koleji’nin Kuzey Kıbrıs’ta yapılanma temelleri attığı bir dönemde, bu durumun okulun genel eğitim, misyon ve vizyon perspektifinin sorgulanır hale gelmesine sebep olduğu görüşünü TED Kolej yetkililerine iletti, açıklama istedi…

 

Yaklaşık 300 ilkokul ve anaokulu öğrencisinin eğitim gördüğü Özel TED Kolej’inde, ilahiyat öğrencilerinin de bir dönem öğretim göreceğinin açıklanması velileri öfkelendirdi. Dün 18.00 sularında ani bir kararla TED Koleji Okul Aile Birliği ve yaklaşık 50 kadar veli “ilahiyat öğrencileri sorunu”na bir çare bulmak amacı ile bir araya geldi. TED Koleji İlkokul Binası’nda bir araya gelen veliler yaklaşık bir saat süren basına kapalı toplantının ardından kimliklerinin gizli kalması koşuluyla YENİDÜZEN’e açıklamada bulundu.

 

Genel olarak “ilahiyat öğrencileri”nin TED Kolej’inde öğrenim görmesinden rahatsız olduklarını belirten veliler,  örgütlenerek gerekli tüm mercilere başvuracaklarını ifade etti. Tüm velilerin bir bütün halinde hareket etmesi çağrısında bulunan TED Koleji Okul Aile Birliği, yarın bir basın açıklaması yayınlayarak tüm TED Koleji velilerinin bu çağrıya kulak vermesini istedi.

 

TED Kolej Direktörü, Kuzey Kıbrıs Koleji Kurucu Temsilcisi Ali Özkan, endişe olacak bir şey olmadığını, İlahiyat Koleji öğrencilerinin sadece bir dönem, okul kampusunun kullanılmayan Lise Bölümü’nde konuk edileceğini velilere de ilettiklerini kaydetti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler