1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TED’DE 'İLAHİYAT' BİLMECESİ
TED’DE İLAHİYAT BİLMECESİ

TED’DE 'İLAHİYAT' BİLMECESİ

TED Kuzey Kıbrıs Koleji Kurucu Direktörü Ali Özkan, önceki gün TED’de eğitim gören öğrencilerin velileriyle TED yöneticileri arasında yapılan ilahiyat gündemli toplantı ile ilgili iddiaları yalanladı. TED Kuzey Kıbrıs Koleji Kurucu Direktörü Al

A+A-

 

 

 

TED Kuzey Kıbrıs Koleji Kurucu Direktörü Ali Özkan, önceki gün TED’de eğitim gören öğrencilerin velileriyle TED yöneticileri arasında yapılan ilahiyat gündemli toplantı ile ilgili iddiaları yalanladı.

 

TED Kuzey Kıbrıs Koleji Kurucu Direktörü Ali Özkan, önceki gün gerçekleşen ve dün basında yer alan TED Koleji öğrenci velileri ile TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu arasında gerçekleşen toplantı sonrasında ortaya atılan iddiaları “dedikodu” olarak nitelendirdi. 

Özkan, TED Koleji’nin kurulmasında TC Elçiliği’nin finansman, KKTC’nin de arazi sağlamasından dolayı “taleplerin geri çevrilemeyeceği” şeklindeki iddiaları “böyle bir şey olamaz. Bu konuyla ilgili maddi bir hesaplaşma yok” diyerek cevaplandırdı.

TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın 20 Temmuz’da gerçekleşen “Hala Sultan İlahiyat Koleji” temel atma töreninde, ilahiyat öğrencilerinin yarım sömestrliğine TED Koleji binalarında eğitim göreceklerini açıklaması, TED öğrenci velileri ve çeşitli kesimlerin tepkisine neden olmuştu.

Önceki günkü toplantıda, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivan’ın konu ile ilgili kendilerine Milli Eğitim Bakanlığı’ndan herhangi resmi bir yazı gelmemesi ve konuyu Atalay’ın açıklamalarından öğrendiğini söylediği iddia edilmişti.

Özkan, resmi bir yazının gelmediğini doğrularken, “bu iki devlet arasında olan bir mesele. O yüzden resmi yazı her an gelebilir” dedi.

Velilerin gelişmeler nedeniyle çocuklarını okuldan aldıkları konusunda söylenenlere ise “Çocuğunu okuldan alanlar var ancak bu konu nedeniyle değil. Veliler okuldan çok memnun” şeklinde konuştu.

 

2010 yılında eğitime başlayan TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nde 70 kadar çocuk eğitim görüyor. Adının açıklanmasını istemeyen bir veli, toplantıda konuşulanlardan TED yönetiminin de bu konudan rahatsızlık duyduğunu söyledi ve “kararı geri aldırmaya çalıştıklarını söyleyebilirim” dedi

 

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1035 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler