1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TECRÜBE KAZANDILAR
TECRÜBE KAZANDILAR

TECRÜBE KAZANDILAR

2012 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’nda mücadele eden bilardoculara Ercan’da coşkulu karşılama

A+A- 


Almanya’nın Brandenburg kentinde düzenlenen Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd.in sponsorluğunda katıldığımız “2012 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası” nda ülkemizi temsil ederek, başarılı sonuçlara imza atan bilardocularımız adaya dönüşlerinde coşku ile karşılandı.
Dün Türk Hava Yolları’na ait uçak ile saat 15.15’de Ercan Havalimanı’na inen, yönetici Hasan Gürses ile sporcular Berk Mehmetcik, Mehmetali Sözgen, Hüseyin Alnar ve Osman Şanlısoy’dan oluşan bilardo kafilemizi Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu yetkilileri, aileleri ve sporcu arkadaşları karşıladı. Salona alkışlar arasında, bayraklarla giren sporcular büyük mutluluk yaşadı.

SPONSORUN ÖNEMİ
Bu arada şampiyonada, “Straight Pool” ve “10 Top”da 5’inci, “8 Top”da ise Avrupa 2’nci olup Gümüş Madalya kazanan sporcumuz Berk Mehmetcik yaptığı açıklamada, karşılaşmaları oynarken özellikle “8 Top” Yarı Final maçında çok heyecanlandığını söyledi. Açıklamalarında Avrupa Şampiyonaları’nda tecrübenin önemine işaret eden başarılı sporcu, başarısında Euro - Tour’lara katılmasının büyük etkisi olduğunu söyledi.
Maddi imkânsızlıklar nedeniyle bu yıl sadece iki Euro – Tour’a katılabildiğini de ifade Berk Mehmetcik, daha fazla Euro – Tour’a katılması durumunda daha başarılı olacağına inandığını, ancak bunun için sponsorlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

DÜNYA ŞAMPİYONASINA DAVET EDİLDİ
Avrupa Gençler Şampiyonası Junior’lar “8 Top”da 2’nci olarak gümüş madalya kazanan sporcumuz Berk Mehmetcik’e bir onur da European Pocket Billard Federation’dan (EPBF) geldi. EPBF yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası’ndaki başarısının ardından genç bilardocumuzu bu yıl Eylül ayında Katar’da düzenlenecek “Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası”na davet ettiği duyurdu.
 

 

 

 

 

Bu haber toplam 488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler