1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TECAVÜZ'DE KARAR BUGÜN
TECAVÜZDE KARAR BUGÜN

'TECAVÜZ'DE KARAR BUGÜN

Irza tecavüz davasında tüm sanıklar suçlu bulundu. Ceza süreleri bugün açıklanacak KAÇ YIL YATACAKLAR? Gazimağusa’da geçtiğimiz yıl Ağustos ayında meydana gelen ırza tecavüz davasının 3 sanığı da suçlu bulundu. 22 yaşındaki bir genç kı

A+A-

 

Irza tecavüz davasında tüm sanıklar suçlu bulundu. Ceza süreleri bugün açıklanacak

 

KAÇ YIL YATACAKLAR?

 

 

 

Gazimağusa’da geçtiğimiz yıl Ağustos ayında meydana gelen ırza tecavüz davasının 3 sanığı da suçlu bulundu. 22 yaşındaki bir genç kızın ırzına geçmek, doğaya aykırı cinsel ilişkide bulunmak, zorla alıkoymak, darp ve müstehcen darp suçları ile itham edilen sanıklardan Yıldıray Yınal(24) ve Enver Gök(28) suçlarını kabul ederken hatırlanacağı üzere 1.sanık olarak yargılanan Abdullah Sakiner(28) suçunu kabul etmediği için davanın duruşması yapılmıştı. Sanıkların ceza sürelerinin bugün açıklanacağı kaydedildi.

 

MAHKEME REKOR KIRDI

 

Bilindiği üzere tecavüz sanıkların Abdullah Sakiner’le ilgili duruşma 2 ay sürmüştü. Toplam olarak 57 oturum yapan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, bu sürede 33 tanık dinlemişti. Mahkemeye 120’yi aşkın emare sunulmuş, mahkeme tarihinde ender rastlanan bir hızla karar bir haftada hazırlanmışı. Ağır Ceza Mahkemesi’nin oybirliği ile aldığı ve 65 sayfadan oluşan kararı Kıdemli Yargıç Nüvit Gazi, bir saat 35 dakikada okudu.

Suçlarını daha önce kabul eden 2 sanıkla birlikte, Mahkeme Abdullah Sakiner’i de duruşma sonrasında suçlu bularak mahkûm etti. Her 3 sanıkla ilgili ceza süresi bu gün açıklanacak.

 

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler