1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP’DEN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI
TDP’DEN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

TDP’DEN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Özyiğit, Başbakan İrsen Küçük’ün “hayal aleminde yaşadığını” ileri sürerek, “UBP Hükümeti’nin halka vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Dolayısıyla derhal istifa ederek, halk iradesine başvurmalıdır” dedi

A+A-Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Başbakan İrsen Küçük’ün “hayal aleminde yaşadığını” ileri sürerek, “UBP Hükümeti’nin halka vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Dolayısıyla derhal istifa ederek, halk iradesine başvurmalıdır” dedi.

Özyiğit yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Küçük’ün dünkü basın toplantısında yaptığı açıklamaları eleştirerek, “Sayın. Başbakan ya başka bir ülkede yaşıyor, ya da ülkede neler olup bittiğinin farkında değil. Her türlü kaçakçılığın merkezi haline gelen, kriminal suç patlaması yaşanan, mazbatalarla karşı karşıya kalıp hapse düşen insanımızın olduğu gerçeğini kimse göz ardı edemez” ifadesini kullandı.

Hükümeti, “anayasayı pervasızca çiğnemekte tereddüt etmemek ve demokrasiyi ve hukukun üstünlüğü ilkesini ayaklar altına almakla” suçlayan Özyiğit şöyle devam etti:

“İthal mallardaki KDV’nin döviz kuru üzerinden alınması ile KDV, fonlara, resim ve harçlara getirilen artışlarla artırılan akaryakıt ve tüp gaz fiyatları nedeniyle gelirlerdeki artışı ‘gelirlerimiz arttı’ şeklinde yorumlamak halkla alay etmekten başka bir şey değildir. Bunun yanı sıra, üç yıldır asgari ücretin artırılmaması, eşel-mobilin ortadan kaldırılması, Göç Yasası ile maaş ve ücretlerin düşürülmesi nedeniyle de ‘bütçe açığının azaldığını’ söylemek, pişkinlikten başka bir şey değildir.

Sırf AKP Hükümeti’ne şirin görünmek ve koltukta oturmaya devam etmek adına, İlahiyat Koleji açmak ve Külliye’nin temellerini atarak, burada bir ‘ümmet toplumu’ yaratma girişimi, kelimenin tam anlamıyla, Kıbrıslı Türklerin inançlarını, geleneklerini , laik yapısını ve kültürel değerlerini ayaklar altına almakla eşdeğerdir.”

UBP Hükümeti’nin üç yıllık süre içerisinde yalnızca “yalan söyleme” şampiyonu olabildiğini de iddia eden Özyiğit, Hükümet’i, AKP’ye verdiği sözler dışında Kıbrıs Türk halkına verdiği sözleri tutmamak, “yeni transferler” peşinde koşmakla suçladı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 416 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler