1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP'DEN BAYRAM MESAJI
TDPDEN  BAYRAM MESAJI

TDP'DEN BAYRAM MESAJI

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kıbrıs Türk halkının Ramazan Bayramını kutlayarak, tüm insanlığa barış ve huzur içinde sağlıklı mutlu bir yaşam diledi

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kıbrıs Türk halkının Ramazan Bayramını kutlayarak, tüm insanlığa barış ve huzur içinde sağlıklı mutlu bir yaşam diledi.

 

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Çakıcı, bayramların, dostlukların pekiştiği, küslüklerin son bulduğu çok özel duyguların yaşandığı günler olduğunu belirterek, Kıbrıs Türk halkını ayakta tutan yardımlaşma ve dayanışma ruhunun asla kaybedilmemesi gerektiğini kaydetti.

 

Kıbrıs Türk halkının yıllardır çözülemeyen Kıbrıs sorununun getirdiği olumsuzlukların yanı sıra, iç politikada da kötü yönetimler neticesinde çok zor günlerden geçtiğini savunan Çakıcı, başta ekonomi olmak üzere, birçok alanda yaşanan olumsuz gelişmelerin, bayramı vatandaşlara adeta ‘zehir’ ettiğini ileri sürdü.

 

Ülkede çalışanların, emekçilerin, işçilerin ve üreticilerin yok oluşa sürüklendiğini, halkın toplumsal yok oluş tehlikesi ile karşı karşıya geldiğini belirten Çakıcı, halkı için karar ve uygulamalarda bulunması gereken hükümetin önceliğinin ise maalesef hep ‘koltuk’ olduğunu iddia etti.

 

İç politikada yaşanan olumsuz gelişmelerin yanısıra, birçok ana sorununun kaynağı olan Kıbrıs sorununda da beklenen olumlu gelişmelerin yaşanmadığını belirten Çakıcı, tarafların zamana oynama konumlarının sürdüğünü savundu.

 

Kıbrıs müzakerelerini desteklediklerini, ancak, müzakerelerin şu an için çözüme ulaşılacağı yönünde olumlu mesaj vermediğini belirten Çakıcı, çözümsüz geçen zamanın tüm tarafların aleyhine olduğu gerçeğinden hareketle, niyet ve irade olması halinde her türlü sorunun aşılabileceğine işaret etti.

 

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TDP olarak Kıbrıs Türk halkının refahı ve mutluluğu için mücadele ettiklerini ve çözüm, demokratikleşme ve sivilleşme mücadelelerinin kararlılıkla süreceğini belirterek, amaçlarının Kıbrıs Türk halkına aydınlık yarınlar hazırlamak ve yaşanabilir bir düzen kurmak olduğunu dile getirdi.

 

Yayınladığı mesajda, vatandaşların sağlık, huzur ve güven içinde bir bayram geçirmesini dileyen Çakıcı, “Kıbrıs Türk halkının Ramazan Bayramını en içten dileklerle kutlar, adil ve kalıcı barışın sağlandığı, mutlu, sağlık ve huzur dolu bir gelecek dilerim” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler