1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP'DEN AÇIKLAMA
TDPDEN AÇIKLAMA

TDP'DEN AÇIKLAMA

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, UBP Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Eroğlu hakkında açıklama yayınladı. TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit imzası ile yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

A+A-

 

 

 

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, UBP Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Eroğlu hakkında açıklama yayınladı. TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit imzası ile yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

 

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, UBP Hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun derhal istifa etmesi gerektiğini savunarak, “Halkın oylarıyla bu çarpık düzeni değiştirecek yepyeni bir yönetim oluşturulmalıdır” dedi.

Özyiğit, yaptığı yazılı açıklamada, “Kıbrıs’ın Kuzeyinin insan kaçakçılığı, kadın ticareti, uyuşturucu kaçakçılığı ve kumar cehennemine döndüğünü” iddia ederek, halkın çok büyük bölümünün karşı çıkmasına rağmen ısrarla yapılmasına çalışılan petrol dolum tesisleri ile ülkenin petrol kaçakçılığının da merkezi haline geleceğini söyledi.

“Bütün bunların yanı sıra devlet, rüşvet, vurgun ve talanın yanı sıra kilit noktalarda çalışan kamu görevlilerinden bazıları vasıtasıyla soyuluyor. Neredeyse düzenli ve sürekli olarak bu tür haberlerle ülkemiz çalkalanıyor” diyen Özyiğit, böylesi bir ortamda, üç yıldır asgari ücret başta olmak üzere artırılmayan maaşları yüzünden ekonomik sıkıntılarla ve ödenemeyen borçlar nedeniyle mazbata krizleriyle boğuşan halkın bir anda “imza sahteleme” skandalıyla da karşı karşıya kaldığını belirtti. Özyiğit açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu sahtelemeyi yapan kişilerden birinin, Sn. Cumhurbaşkanı’nın uzun yıllardan beri çalışma arkadaşlarından olması, diğerinin ise “bağımsız ve tarafsız” olması gereken Kamu Hizmeti Komisyonu’nda “sınav müdürü” olması çok büyük önem arzetmektedir. Üstelik bu sahte imza skandalının UBP Kurultayı ile direkt olarak ilişkili olması da ayrıca manidardır.

Ayrıca Ercan Havaalanı ihalesinin de tüm karşı çıkışlara rağmen adım adım ilerletilmesi ve AKP destekli yeşil sermayeye peşkeş çekilmesi kesinlikle kabul edilemezdir.

Bu ihaleyi alacak olanlar şunu iyice bilmelidir. TDP’nin hükümete gelmesiyle birlikte; özelleştirme yasası ve bu yasaya dayandırılarak yapılan ve yapılacak olan tüm özelleştirmeler iptal edilecek ve peşkeş çekilen kamu malları geri alınacaktır. Dolayısıyla bu ihaleleri alanlar ve alacak olanlar adımlarını ona göre atmalıdır.”

 

 

 

Bu haber toplam 593 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler