1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP: LEFKOŞA'DA FELAKET KAÇINILMAZ
TDP: LEFKOŞADA FELAKET KAÇINILMAZ

TDP: LEFKOŞA'DA FELAKET KAÇINILMAZ

TDP, önceki gün Başkent Lefkoşa’da kısa süreli yağmurların ardından yaşanan felaketin beklenen bir gelişme olduğunu savundu.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Çevre Komitesi Başkanı Mehmet Barışsever, önceki gün Başkent Lefkoşa’da kısa süreli yağmurların ardından yaşanan felaketin beklenen bir gelişme olduğunu savundu.

Geçtiğimiz cuma günü Lefkoşa’da metrekareye 23 kilogram yağış düştüğü açıklanan yağmurların ardından, Göçmenköy, Taşkınköy ve Sanayi Bölgesi’nde bulunan bazı ev ve işyerlerini sel sularının bastığını anımsatan Barışsever, “Yaşananlar ne ilktir, önlem alınmazsa maalesef ne de son olacaktır. Bu sorumsuz ve duyarsız zihniyetler görevde olduğu sürece bu tür olayları yaşamak kaçınılmaz olacaktır” dedi.

Barışsever; özellikle Lefkoşa Devlet Hastanesi-Levent Koleji arasındaki bölgede yapılan vahim hataların, olası kuvvetli bir sel baskınında can kaybına yol açacak durumda olduğunu savundu.

Başta LTB Başkanı Bulutoğluları olmak üzere yetkili makamların sorumlu olduğunu belirten Barışsever, ülke koşullarında metre kareye 150–200 kilogram yağışın 8 saat içerisinde gerçekleşmesi uzak bir olasılık olmadığını belirterek, bunun gerçekleşmesi halinde Lefkoşa’da felaket yaşanmasının kaçınılmaz olacağı uyarısını yineledi ve çok geç kalmadan yapılan hatalardan vazgeçilerek, doğru projelere ivedi olarak başlanması gerekliliği üzerinde durdu.

“Ortaya çıkan bu durum karşısında, başta İçişleri Bakanlığı, Kaymakamlık ve LTB olmak üzere, doğrudan veya dolaylı olarak bu konu ile ilişkili olan tüm ilgililere görev ve sorumluluklarını hatırlatarak önlem almaya davet eden” Mehmet Barışsever, “Tarafımızdan bu konuda talep edilecek her türlü yardım ve desteği vermeye hazır olduğumuzu saygı ile kamuoyunun bilgisine getiririz” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 625 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler