1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP Kurultayı 6 Aralık'ta
TDP Kurultayı 6 Aralıkta

TDP Kurultayı 6 Aralık'ta

TDP 5. Olağan Kurultayı 6 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek. İlçe Kongreleri ile Gençlik Örgütü Kongresi ise, kurultay öncesinde Kasım ayı içerisinde yapılacak.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 5. Olağan Kurultayı 6 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek. İlçe Kongreleri ile Gençlik Örgütü Kongresi ise, kurultay öncesinde Kasım ayı içerisinde yapılacak.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, TDP Parti Meclisi (PM) dün akşam Genel Başkan Cemal Özyiğit başkanlığında toplandı.

Toplantıda alınan karar uyarınca, TDP’nin 5. Olağan Kurultayı 6 Aralık Pazar Günü, İlçe Kongreleri ise şu tarihlerde gerçekleştirilecek:

“Gençlik Örgütü Kongresi 31 Ekim Cumartesi, Güzelyurt İlçe Kongresi 8 Kasım Pazar, Girne İlçe Kongresi 14 Kasım Cumartesi, Mağusa İlçe Kongresi 21 Kasım Cumartesi, İskele İlçe Kongresi 22 Kasım Pazar, Lefkoşa İlçe Kongresi 29 Kasım Pazar.”

Kurultay ve kongrelerin yer ile saatleri ise ileriki dönemde açıklanacak.

TDP PM’nin dün akşamki toplantısında ayrıca, Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) bulunan boş üyeliğe Cemal Varoğlu, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi (TOCEK) Koordinatörlüğü’ne ise İsmet Cabacaba getirildi.

ÖZYİĞİT: “TDP, ÜLKENİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRMEYE ADAYDIR”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit toplantıda yaptığı konuşmada, TDP’nin, yenilenen vizyonu ve genişleyen kadroları ile ülkenin geleceğini şekillendirmeye aday olduğunu söyledi.

Ülkede baştan aşağı değişim ve dönüşüm gerektiğini, toplumun da zaten son iki seçimde bunun mesajını net bir şekilde verdiğini kaydeden Özyiğit, ülkede kurulması gerekli yeni düzende TDP’nin mutlaka öncü rol alacağını belirtti.

TDP olarak kendilerini yeni döneme hazırladıklarını, tüzüğü daha çağdaş, katılımcı ve çağdaş hale getirdikten sonra program çalışmaları ile birlikte kongre ve kurultay hazırlıklarına da başlayacaklarını kaydeden Özyiğit, “Bir yandan toplumsal konulara çözüm önerilerimiz ile birlikte büyük bir önem gösterirken, diğer yandan da kadrolarımızla birlikte yeni döneme hazırlanmaktayız” dedi.

Kıbrıs sorununun erken, kalıcı ve sürdürülebilir bir çözümünün yanı sıra, içte de sivilleşme ve demokratikleşmeyle birlikte, adil, eşitlikçi ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir ekonomik yapı kurmanın şart olduğunu söyleyen Özyiğit, yapanın yanına kar kalmayacak, herkesin mutlaka hesap vereceği bir düzenin kurulması gerektiğini, TDP olarak mücadelelerinin de bu yönde olduğunu vurguladı.

(tak)

Bu haber toplam 1210 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler