1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP 'KOMİTELERDE' YOK
TDP KOMİTELERDE YOK

TDP 'KOMİTELERDE' YOK

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin Kıbrıs Türk halkına dayatıldığını ileri sürdüğü ekonomik paket ve bunu dayalı tüm yasa tasarılarının komiteye geri çekilmesi yerine tümden geri çekilmesini istedi. TDP Genel

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Ulusal Birlik Partisi (UBP) Hükümeti’nin Kıbrıs Türk halkına dayatıldığını ileri sürdüğü ekonomik paket ve bunu dayalı tüm yasa tasarılarının komiteye geri çekilmesi yerine tümden geri çekilmesini istedi.

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, bugün, Cumhuriyet Meclis’inde düzenlediği basın toplantısında, hükümetin ekonomik pakete dayalı olarak hazırladığı yasa tasarılarını ilgili komitelere geri çekmesinin bir “aldatmaca” olduğunu savunarak, TDP’nin bu oyuna gelmeyeceğini açıkladı.

Çakıcı, temel istemlerinin, ekonomik paketin tümden geri çekilmesi olduğunu, bunun, başta Sendikal Platform olmak üzere tüm toplumsal muhalefetin istemi olduğunu anlatarak, bu nedenle partisinin komitelere katılarak tasarılarla ilgili görüş vermeyeceğini bildirdi.

Çakıcı, “Kıbrıs Türk halkının talebinin, ilgili yasa tasarılarının komiteye geri çekilmesi değil, bu tasarıların hazırlanmasına neden olan ekonomik paketin tümden geri çekilmesi olduğunu, bunu bir bütün olarak meydanlarda, parlamentoda haykırdığını” öne sürerek, paketin küçük bir bölümünü oluşturan bu tasarıların yasalaştırılmasının UBP Hükümeti’ne paketi uygulamayla ilgili onay vermek anlamına geleceğini kaydetti.

Bu haber toplam 789 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler