1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP, İŞAD'LA GÖRÜŞTÜ
TDP, İŞADLA GÖRÜŞTÜ

TDP, İŞAD'LA GÖRÜŞTÜ

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı başkanlığındaki TDP heyeti, İşadamları Derneği’ni ziyaretlerinde başkan Metin Şadi ve dernek yöneticileriyle bir araya geldi. BAZI MALLARA BOYKOT Ziyarette konuşan Çakıcı, “kişisel menfaatlerini Kıbrıs Türk ha

A+A-

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı başkanlığındaki TDP heyeti, İşadamları Derneği’ni ziyaretlerinde başkan Metin Şadi ve dernek yöneticileriyle bir araya geldi.

 

BAZI MALLARA BOYKOT

 

Ziyarette konuşan Çakıcı, “kişisel menfaatlerini Kıbrıs Türk halkının menfaatlerinin üstünde tutarak halka ihanet eden bazı ticaret erbabının mallarına boykot uygulayacaklarını” açıkladı.

 

Yakında bu yönde bir boykot çağrısı yapacaklarını kaydeden Mehmet Çakıcı, “hükümetin halkı ateşe sürükleyen kararları yanında yüz bin kişiye vatandaşlık hakkı verecek ve Kıbrıs Türk halkının sonunu getirecek yasa değişikliklerine devlet ihalelerini alabilmek için onay verenleri boykot edeceklerini” söyledi.

 

Çakıcı, İŞAD’ın özellikle eşel - mobil uygulamasının yeniden başlatılması gerektiği yönündeki açıklamasına değinirken, bunun bir ilk olduğunu kaydetti ve eşel - mobilin kaldırılmasının halkın alım gücünü azalttığını; bu yüzden İŞAD’ın açıklamalarının diğer iş çevrelerine de örnek olması gerektiğini kaydetti.

 

“KEMAL DERVİŞ OLMASINI DA BİZ TALEP ETMEDİK”

 

Çakıcı, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’yı da bazı açıklamaları nedeniyle eleştirdi .

 

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın açıklamalarına da değindiği konuşmasında, “Türkiye’nin temsilcisi olan büyükelçiye saygıları olduğunu; ama büyükelçinin başbakan, maliye veya ekonomi bakanı olmadığını; Kıbrıs’a gelip Kemal Derviş olmasını da halkın talep etmediğini; herkesin yetkileri içinde kalması gerektiğini” kaydetti.

 

“ELÇİ VALİ OLMASIN”

 

Türkiye ile KKTC arasında devletten devlete ilişki istediklerini ifade eden Çakıcı, “Elçinin vali olmasını istemiyoruz. Ekonomimizi kendi ayakları üzerinde tutmaya hep birlikte çalışacağız. Gelen yardımlar için teşekkür ederiz ama burada bir devlet var ve organlarına saygı duyulmalı” dedi.

 

ŞADİ: “BAZILARINA HOŞ GELMEYEN SÖYLEMLER…”

 

İŞAD Başkanı Metin Şadi de, TDP heyetiyle görüşmelerinde yaptığı konuşmada, İŞAD’ın halkın parçası olduğunu ifade ederek, bazılarına hoş gelmeyen söylemleri, halkın iyiliği için kullandıklarını, fikirleriyle ülkeye katkıda bulunmaya çalıştıklarını kaydetti.

 

İŞAD’ın tarihi boyunca hep aynı gerçeklikle hareket ettiğini; vatandaşlık dağıtılmasına her zaman karşı çıktıklarını; vatandaşlık vermekle ekonominin büyütülemeyeceğini kaydeden Metin Şadi, bu uygulamanın Kıbrıs Türk halkının demografik yapısını bozduğunu belirtti.

 

“İNGİLTERE’DEKİ KIBRISLI TÜRKLER GETİRİLSİN”

 

İŞAD Başkanı Şadi, ekonomik olarak nüfusun artması için yapılabilecek şeyler bulunduğunu kaydederek Dubai modelini örnek verdi. Şadi, İngiltere’de 350 bin Kıbrıslı Türk yaşadığını belirterek, “Bizim nüfusa ihtiyacımız yok. Bu vatandaşlarımızı niye geri getirtmiyoruz? Askerlik gibi sorunları çözülmeyecek sorunlar değil, çok basit” diye konuştu.

 

“DENİZ BİTTİ”

 

Artık gerçekçi düşünülmesi gerektiğini de ifade eden Metin Şadi, “Yolun sonuna geldik, artık deniz bitti, bunu görmeliyiz. Halkımız bunu gördü. Kendini kurtaracak parçalara sarılması gerekir” ifadelerini de kullandı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 699 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler