1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP GENÇLİK ÖRGÜTÜ KÜLLİYE PROJESİNİ PROTESTO ETTİ
TDP GENÇLİK ÖRGÜTÜ KÜLLİYE PROJESİNİ PROTESTO ETTİ

TDP GENÇLİK ÖRGÜTÜ KÜLLİYE PROJESİNİ PROTESTO ETTİ

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Gençlik Örgütü, önceki akşam Lefkoşa Dereboyu’nda gerçekleştirdiği eylemde “Külliye Projesi”ni protesto etti.

A+A-



İnadına bilim, inadına aydınlık’

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Gençlik Örgütü, önceki akşam Lefkoşa Dereboyu’nda gerçekleştirdiği eylemde “Külliye Projesi”ni protesto etti.
TDP basın bürosundan yapılan açıklamada, TDP Gençlik Örgütü üyelerinin, ‘kara çarşaf’ içinde yaptıkları eylemde bildiri dağıtarak; 20 Temmuz’da Haspolat’ta temeli atılan “Külliye Projesi” ile ileri sürülen “Türkiye’den yapılan dini dayatmalar ve hükümetin teslimiyetçi tavırlarını” protesto ettiğini bildirdi.
Açıklamada, eylemde ellerinde pankartla Dereboyu’nda yürüyüş yapan gençlerin; ‘inadına bilim, inadına aydınlık’ sloganı atarak eylemi sona erdirdiği ve TDP Gençlik Örgütü Başkanı Savaş Toksöz’ün basın bildirisi okuduğu belirtildi.

“SİYASİ MODEL EMPOZESİ”

Açıklamada, eyleme, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit’in de katıldığı bildirildi.
Basın bildirisini okuyan Savaş Toksöz, Türkiye ile KKTC hükümetlerini eleştirerek, yapılmak istenenin “Kıbrıs Türk insanının kimliği ve kültürel yapısını başkalaştırma ve değiştirmeye yönelik bir siyasi model empozesi olduğunu” ifade etti. Toksöz, şunları savundu:
“Gönül isterdi ki, bugün burada toplanmak zorunda olmayalım. Ancak, ülkedeki ekonomik durumun her geçen gün kötüleştiği, halkın artık birikimlerini kullanmaya başladığı, gençlerin göç yollarına en yoğun olarak düştüğü ve 3 yıldır maaş artışı vermeyen hükümetin, çalışanlara adeta ‘sadaka parası’ verir gibi %0,73 oranında zam yaptığı bir dönemde, UBP Hükümeti, ihtiyaç duyulmayan devasa Külliye Projesini hayata geçirmekte ısrar ediyor.
Bizler inanıyoruz ki, büyük bir arzuyla yapılmak istenen İmam Hatip Koleji ile Külliye, inanç özgürlüğünü simgelemekten ziyade, Kıbrıs Türk insanının kimliği ve kültürel yapısını başkalaştırmaya ve değiştirmeye yönelik bir siyasi modeli empoze etme niyetinden kaynaklanmaktadır.”

Toksöz, TDP Gençlik Örgütü’nün; Kıbrıs Türk halkının kimlik ve yapısını değiştirmeye yönelik her türlü icraat ve çalışmanın durdurulması için tüm aydın insanları ortak mücadeleye davet ettiğini de kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 506 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler