1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP: BULUTOĞLULARI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR
TDP: BULUTOĞLULARI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

TDP: BULUTOĞLULARI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

TDP Genel Sekreteri Özyiğit, “faturanın hiçbir suçu olmayan çalışanlara ödetilmesinin” kabul edilemez olduğunu söyledi.

A+A-

 


Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Lefkoşa Türk Belediyesi’ni (LTB) “batıranlar” ortada iken, “usulsüzlükler” Sayıştay Raporuna da yansımışken, “faturanın hiçbir suçu olmayan çalışanlara ödetilmesinin” kabul edilemez olduğunu söyledi.
Cemal Özyiğit, yapılması gerekenin, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın biran önce istifa ederek, hem LTB’nin yeniden yapılandırılmasına olanak sağlanması, hem de çalışanlarla, Lefkoşa halkının önünün açması olduğunu dile getirdi.
Özyiğit, yaptığı yazılı açıklamada, usulsüzlüklerin ve yasa dışılıkların Sayıştay Raporlarına da yansıdığı bir ortamda, LTB Başkanı Bulutoğluları’nın 123 kişinin işine son verdiğini ifade ederek, bu kişilerin gerçekten LTB’nin yükünü çeken çalışanlar olduğunu kaydetti.
Bulutoğluları’nın işten durdurmalara gerekçe olarak Sayıştay Raporlarını gösterdiğine dikkat çeken Cemal Özyiğit, “Sn. Bulutoğluları, Sayıştay Raporlarını lütfen doğru okuyunuz. O raporda sizin yaptığınız keyfi uygulamalar, usulsüz harcamalar ve borçlanmalar var. O raporda işe gelmeden belediyeden maaş alanlar var. Sayıştay Raporu size, LTB’yi siz batırdınız, biran önce gidiniz diyor” şeklinde konuştu.
Gerçekler ortada iken, LTB’deki krizin faturasının çalışanlara kesilmesinin asla kabul edilemez olduğunu ve TDP olarak bunu tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirten Özyiğit, görevden hemen ayrılması gerekenin Başkan Bulutoğluları ile işe gelmeden maaş çekenler olduğunu öne sürdü.
Başkan Bulutoğluları’nın ayrıca hükümeti kullanarak ‘Kanun Gücünde Kararname’ çıkararak kendisine ve yapılan usulsüzlüklere karşı çıkan muhalif Belediye Meclisi Üyelerini atma ve düşük bir nisapla meclis toplantılarının açılmasına olanak sağlamak amacıyla yasa değişikliği düşüncesinde olduğunu ileri süren Özyiğit, “Entrikalarla bu işi daha ne kadar uzatmaya çalışacaksınız” diye sordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler