1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TDP BİLEŞİK FAİZ SORUNUNA ÇÖZÜM İSTEDİ
TDP BİLEŞİK FAİZ SORUNUNA ÇÖZÜM İSTEDİ

TDP BİLEŞİK FAİZ SORUNUNA ÇÖZÜM İSTEDİ

Çakıcı, tefecilerin arkasında bazı finans çevreleri olduğunu, bu çevrelerin de bazı UBP vekilleri ile bağlantıları olduğunu öne sürdü

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, bileşik faiz ve faize faiz yasasının on binlerce insanı mağdur ettiğini, bazı bankaların desteklediği “çek senet mafyaları” oluşturduğunu savunarak, soruna acil olarak köklü ve kalıcı çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 

Yürürlükteki uygulamaya göre, 45 bin sterlin borcun 3-4 yıl içinde 2 milyon 500 bin; 800 TL’nin ise 800 bin TL’ye ulaşmasının mümkün olduğunu anlatan Çakıcı, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama bulunmadığına dikkat çekti. Çakıcı, yaptıkları yasa önerisiyle döviz borcunun bir katı, Türk Lirası borcunun ise iki katıyla sınırlanmasını düzenlediklerini belirtti.

 

“ARKASINDA BAZI SİYASİLER VAR”

 

Tefecilerin arkasında bazı finans çevreleri olduğunu, bu çevrelerin de bazı UBP milletvekilleri ile bağlantıları olduğunu öne süren Çakıcı, yasanın değiştirilmemesinin esas nedenlerinden birinin de bu olduğuna dikkat çekti. Siyasi irade olması halinde, bu düzenlemenin bir günde yapılabileceğini kaydeden Çakıcı, “Bu yasa bu kişileri destekleyen siyasiler nedeniyle değişmiyor” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 540 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler