1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP adaylarını ve destek vereceği adayları açıkladı
TDP adaylarını ve destek vereceği adayları açıkladı

TDP adaylarını ve destek vereceği adayları açıkladı

TDP Parti Meclisi dün akşam toplandı. 24 Haziran'da yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinin değerlendirildiği toplantıda bazı kararlar alındı.

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi dün akşam toplandı. 24 Haziran'da yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinin değerlendirildiği toplantıda bazı kararlar alındı.

TDP Genel Sekreteri Cemal Varoğlu, Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda TDP'nin, Lefkoşa'da (Mehmet Harmancı) ve İskele'de (Cemaliye Soğancı) kendi adayları ile yarışacağını açıkladı. Varoğlu, koalisyonu oluşturan partilerin vardığı uzlaşı doğrultusunda TDP olarak, Gönyeli, Değirmenlik, Alayköy, Akıncılar, Akdoğan, Serdarlı, Geçitkale ve Dikmen'de Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) adayına, Vadili ile Paşaköy'de Halkın Partisi'nin (HP) adaylarına, Tatlısu'da ise Demokrat Parti (DP) adayına destek vereceklerini açıkladı.

Toplantıda İlçe örgütlerinin görüşlerinin de dinlendiğini belirten Cemal Varoğlu, yapılan değerlendirmelerin ardından Lefke ve Dipkarpaz'da CTP adaylarının desteklenmesi kararı alınırken, aday oldukları bölgelerde değişimi sağlayacağına inanç belirtilen Gazimağusa'da bağımsız aday Ulaş Gökçe, Beyarmudu'nda bağımsız aday Ethem Akmercan Lapta'da ise bağımsız aday Mustafa Aktuğ'un desteklenmesi kararı alındığını kaydetti.

Karar alınmayan diğer bölgelerle ilgili de Merkez Yönetim Kuruluna (MYK) ilçe örgütleri ile birlikte değerlendirme yaparak çalışmaları ileri götürme yetkisi verildiğini  açıklayan Cemal Varoğlu, "Geriye kalan bölgelerle ilgili çalışmalar ilçe örgütlerimizle birlikte kısa sürede sonuç almaya dönük olarak sürdürülecektir. Söz konusu bölgelerle ilgili alınacak kararlar da kamuoyu ile paylaşılacaktır" dedi.

Bu haber toplam 1863 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler