1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TDP adayları Girne'deydi
TDP adayları Girne'deydi

TDP adayları Girne'deydi

Toplumcu Demokrasi Partisi milletvekili adayları erken genel seçimlere yönelik çalışmalarına Girne’de devam etti. 

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları erken genel seçimlere yönelik çalışmalarına Girne’de devam etti. 

Sırasıyla 23 Nisan İlkokulu, Anafartalar Lisesi, Girne Turizm Meslek Lisesi’ne gerçekleştirilen ziyaretlerde eğitim sistemine yönelik yaşanan sıkıntılarla TDP'nin eğitimde planlama, yürütme ve güçlendirme ile hayata geçireceği vizyonu hakkında bilgiler verildi, öğretmenlerin soruları yanıtlandı. 

TDP’den verilen bilgiye göre, milletvekili adayları daha sonra, Girne Merkez Çarşı, Çarşamba Pazarı ve Alsancak’ta esnaf ve vatandaş ile buluştu.  

ÖZYİĞİT

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, “Güçlü, temiz ve özgür” bir gelecek için çalıştıklarını belirterek, yapısal sorunları çözmek ve daha iyi bir geleceği inşa etmek için katılımcı siyaset anlayışına büyük önem verdiklerini, bu çerçevede de geleceği birlikte kurgulamak adına yurttaşlara beraber hareket etme çağrısında bulunduklarını söyledi. 

Konuşmalarında TDP'nin bayındırlık, şehircilik ve ulaştırma politikaları hakkında da bilgiler veren Özyiğit, şehirleri özellikle de Girne’yi korumak, planlı kalkındırmak için, Sürdürülebilir Kalkınma Stratejileri'nin TDP’nin temel hedefleri arasında olduğunu vurguladı. 

Bunun için ekonomik refah, sosyal denge ve sağlıklı bir çevre dâhil, sürdürülebilir kalkınmanın tüm boyutlarının aynı zamanda ve eş ağırlıklı olarak ele alınması gerektiğini belirten Özyiğit, kaynakları en verimli şekilde kullanırken, ülkenin fiziksel anlamda sağlıklı gelişimi ile toplumsal ve bireysel yaşam kalitesini artıracak tüm uygulamaların bütünlüklü bir plana dayanmasının en önemli unsur olduğunu kaydetti. 

Bu haber toplam 798 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler