1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TC - KKTC GENÇLİK ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
TC - KKTC GENÇLİK ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

TC - KKTC GENÇLİK ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, çalıştayın tamamlanmasının ardından değerlendirmede bulundu.

A+A-


Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığıyla, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Dairesi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen TC - KKTC Gençlik Çalıştayı sona erdi.

Gençlik Dairesi’nden verilen bilgiye göre, Girne Acapulco Resort Otel’de yer alan çalıştayda dün gerçekleşen oturumların ardından, sonuç bildirgesi okundu ve çalıştay kapanış kokteyliyle tamamlandı.

Ana teması “Yüksek Öğrenime İlişkin Fırsatlar” olan çalıştay kapsamında, “Gençliğin Altyapısı”, “Sosyal Hayatta Gençlik” , “Sağlık Spor ve Çevre”, “Etik ve İnsani Değerler ile Katılım ve Demokrasi Bilinci” konularından oluşan 5 başlıkta gençlik konusu irdelendi.

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, çalıştayın tamamlanmasının ardından değerlendirmede bulundu.

EROĞLU

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde ilki düzenlenen çalıştayda, 5 ana başlık altında gençlik konusunun ele alındığını belirten Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, çalıştaya yoğun bir katılım olduğunu dile getirdi.

Amaçlarının; sorunlarını, çözüm önerlerini ve kendilerini özgürce ifade eden, özgüvene sahip gençler yetiştirmek olduğunu kaydeden Eroğlu, çalıştayda farklı kesimlerden gençlerin, seviyeli tartışmalarla sorunlarını dile getirdiğini ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini ortaya koyduğunu söyledi.

Çalıştayın oldukça verimli geçtiğini ifade eden Eroğlu, gençlerin böyle bir organizasyonda yer almasından ve Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki işbirliğinin artmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.

Açıklamasında, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve tüm ekibine böyle bir organizasyona KKTC’yi dahil etmesi nedeniyle teşekkür eden Gencay Eroğlu, etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyan herkese teşekkür etti.

SONUÇ BİLDİRGESİ KİTAPLAŞTIRILACAK

Çalıştayda, “Gençliğin Altyapısı, Sosyal Hayatta Gençlik, Sağlık Spor ve Çevre, Etik ve İnsani Değerler, Katılım ve Demokrasi Bilinci” konularında gençlerin oluşturduğu çözüm önerilerinden oluşan sonuç bildirgesinin, kısa bir süre içinde kitaplaştırılacağını ifade eden Eroğlu, bu kitapçığın, ilgili tüm bakanlık ve dairelerle, tüm paydaşlara ulaştırılacağını kaydetti.

Gençlerin önerilerinin yer aldığı çalıştay sonuç bildirgesindeki kararların uygulanmasında, tüm paydaşların işbirliğinin büyük önem taşıdığını da vurgulayan Eroğlu, Gençlik Dairesi olarak çalıştayda alınan kararları bir an önce uygulamaya koyacaklarını, diğer paydaşların da bu konuda görev üstlenmesi için takipçi olacaklarını dile getirdi.

Gencay Eroğlu, Gençlik Dairesi’nin Mayıs ayında Ankara’da gerçekleşecek Gençlik Şurası’na da katılacağına işaret etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler