1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TC ALEYHİNE DAVA
TC ALEYHİNE DAVA

TC ALEYHİNE DAVA

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer’in Güney Kıbrıs’ta Türkiye aleyhine dava açmasına, Kıbrıs Rum Mahkemesi tarafından onay verildi. Fileleftheros ve diğer gazeteler, Gürcafer’in Larnaka’daki “Mağusa Kaza

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer’in Güney Kıbrıs’ta Türkiye aleyhine dava açmasına, Kıbrıs Rum Mahkemesi tarafından onay verildi.
Fileleftheros ve diğer gazeteler, Gürcafer’in Larnaka’daki “Mağusa Kaza Mahkemesi’ne”, KKTC’de bulunan “Mimoza Otel” konusunda Türkiye’den tazminat talebiyle dava başvurusu yaptığını, mahkemenin de dün aldığı kararla dava açılmasına onay verdiğini yazdılar.
Gazete, Gürcafer’in mahkemeye, “Gazimağusa bölgesindeki Mimoza Otel’i satın almak için KKTC’ye iki milyon sterlin ödediğini ayrıca otelin onarımı için de 3 milyon sterlin harcadığını ancak daha sonra söz konusu otelin 1974 öncesinde Kıbrıslı Rumlar’a ait olduğunu ve otelin sahibi olamayacağını öğrendiğini” belirttiğini yazdı.
KKTC makamlarının daha sonra oteli geri aldığını ileri süren gazete, Rum Mahkemesi’nin Türkiye Cumhuriyeti aleyhine açılan dava celbinin Türkiye’nin Atina yada Londra büyükelçiliğine ulaştırılması kararı verdiğini, celbin kabul edilmemesi durumunda ise vekaleten celpname çıkarılarak mahkemede hazır bulunma süresi tanınacağını vurguladı.

 

 

Bu haber toplam 2868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler