1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAZEGÜL'DEN REKOR
TAZEGÜLDEN REKOR

TAZEGÜL'DEN REKOR

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği Süper Lig ve Birinci Lig 1’inci kademe yarışları tamamlandı. İzmir’de gerçekleşen ve atletlerimizin de Türkiye takımları adına boy gösterdiği müsabakalarda, Birinci Lig erkeklerde Ankara Kara

A+A-

 

 

TAZEGÜL VE KIRMIZI YİNE BİRİNCİ… İzmir’de gerçekleşen Türkiye Atletizm Süper Ligi ve Birinci Lig 1’inci kademe yarışlarında mücadele eden atletlerimizden Hakan Tazegül ve Kutay kırmızı yine kürsünün en üstünde yer aldı, Suzan İçen ise üçüncü sırayı aldı.

 

KENDİ REKORUNU GELİŞTİRDİ…  Ankara Karagücü adına yarışan Hakan Tazegül 3000 metrede 8.35.30’luk derecesi ile birinci olurken, KKTC büyükler Rekoru’nu da kırdı. Yine Karagücü adına yarışan Kutay Kırmızı ise disk atma erkelerde 45.29 metrelik derecesi ile gülle atmadan sonra disk atmada da birinci oldu

 

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği Süper Lig ve Birinci Lig 1’inci kademe yarışları tamamlandı.

İzmir’de gerçekleşen ve atletlerimizin de Türkiye takımları adına boy gösterdiği müsabakalarda, Birinci Lig erkeklerde Ankara Karagücü adına yarışan Hakan Tazegül 3000 metrede 8.35.30’luk derecesi ile birinci olurken, KKTC büyükler Rekoru’nu da kırdı. Tazegül, 2006 yılında elde ettiği en iyi dereceyi 6 yıl sonra geliştirmeyi başardı.

Birinci Lig erkeklerde yine Ankara Karagücü adına yarışan diğer atletimiz Kutay Kırmızı, disk atma erkelerde 45.29 metrelik derecesi ile gülle atmadan sonra disk atmada da birinci oldu.

Birinci Lig kadınlarda İzmit Masterler Atletizm Kulübü adına yarışan Suzan İçen ise uzun atlamada 5.53 metrelik derecesi ile üçüncü sırayı aldı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 558 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler