1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAZEGÜL BİRİNCİ
TAZEGÜL BİRİNCİ

TAZEGÜL BİRİNCİ

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Koşusu” geçtiğimiz gün gerçekleştirildi.

A+A-

 

 

 

 

KKTC Atletizm Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Koşusu” geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Alsancak Özgürlük Anıtı önünden başlayan ve Girne Atatürk Anıtı önünde tamamlanan 8 kilometrelik koşuda ferdi sıralamada Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı adına yarışan Hakan Tazegül birinci oldu. İkinciliği Tazegül’ün Ankara Karagücü takımından arkadaşı olan ve bu yarışta ferdi olarak yarışan Halil İbrahim Baysal’ın elde ettiği koşuda, üçüncü yine Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı adına yarışan Tuncay Yıldırım elde etti.

Takım sıralamasında Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ilk sırada yer alırken, ikincilik Yakın Doğu Üniversitesi’nin oldu. Genç erkek kategorisinde Yakın Doğu Üniversitesi adına yarışan Halil İbrahim İri birinci oldu. En küçük sporcu Moldovyalı Rusu Adrian olurken, +40 yaş kategorisinde Yakın Doğu Üniversitesi’nden Osman Aktan, +50 yaş kategorisinde Türkiye Muğla Masterleri’nde yarışan ve bu yarışta ferdi olarak yer alan Erol Dolu birinci oldu.

 

Ferdi Sıralama

1. Hakan Tazegül (GKK)          27.13

2. Halil İbrahim Baysal (Ferdi)  27.13

3. Tuncay Yıldırım (GKK)         27.52

 

Takım Sıralaması

1. GKK                                    14 puan

2. YDÜ                                    30 puan  

 

Genç Erkek

1. Halil İbrahim İri (YDÜ) 32.35

 

En Küçük Sporcu

Rusu Ardrian (Moldovya)          34.23

 

+40 yaş

1. Osman Atakan  (YDÜ)          34.02

 

+50 yaş

1. Erol Dolu  (Ferdi)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler