1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ‘Tayland Bombacısı’ yakalandı
‘Tayland Bombacısı’ yakalandı

‘Tayland Bombacısı’ yakalandı

Saldırıyla bağlantılı olduğu sanılan ve dün yakalanan kişinin parmak izlerinin, bomba yapımında kullanılan malzemelerin üzerindekilerle eşleştiği belirlendi

A+A-

 

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta 17 Ağustos'ta düzenlenen ve 20 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırıdan sorumlu olduğu gerekçesiyle dün Kamboçya sınırı yakınlarında yakalanan şüpheliden alınan parmak izlerinin, operasyonlar sırasında ele geçirilen bomba yapımında kullanılan malzemeler üzerindeki izlerle eşleştiği bildirildi.

Emniyet sözcüsü Prawut Thavornsiri, şüpheliden alınan parmak izlerinin hafta sonu düzenlenen operasyonlar sırasında ele geçirilen ve içinde bomba yapımında kullanıldığı düşünülen malzeme içeren şişedeki izlerle karşılaştırıldığını ve izlerin eşleştiğini açıkladı.

Prawut, hafta sonu düzenlenen operasyonlar sırasında gözaltına alınan şüpheliyle dün Kamboçya sınırı yakınlarında yakalanan yabancı uyruklu kişinin sorgularının devam ettiğini kaydetti.

Tayland'ın başkenti Bangkok'un ticari merkezi Rajprasong'da 17 Ağustos'ta her gün binlerce turist tarafından ziyaret edilen Erawan Tapınağı yakınındaki bombalı saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmiş, 120 kişi yaralanmıştı.

Saldırının ardından Bangkok'taki bazı evlere baskın düzenlenmiş, bir kişi gözaltına alınmış, biri kadın iki kişi hakkında da tutuklama kararı çıkarılmıştı. Baskın düzenlenen evlerde bomba yapımında kullanıldığı düşünülen malzemelere el konulmuştu. Tayland Başbakanı Prayut Çan-oça da dün ikinci şüphelinin Kamboçya'ya geçmeye çalışırken Sa Kaeo eyaletinde yakalandığını açıklamıştı.

(AA)

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler