1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAYFUN ÇAVUŞ’U DA KAYBETTİK…
TAYFUN ÇAVUŞ’U DA KAYBETTİK…

TAYFUN ÇAVUŞ’U DA KAYBETTİK…

Polis örgütüne 30 yıl hizmet vermiş, Eski İskele Demirspor ve Mağusa Türk Gücü futbolcularından Salih Tayfun (Tayfun Çavuş)’u kaybettik.

A+A-

 

 

Polis örgütüne 30 yıl hizmet vermiş, Eski İskele Demirspor ve Mağusa Türk Gücü futbolcularından Salih Tayfun (Tayfun Çavuş)’u kaybettik. Klavya (Alaniçi)-Larnaka doğumlu olan Tayfun Çavuş, İngiliz Sömürge İdaresi döneminde, 1951 yılında polis örgütüne dahil oldu. Bir süre Larnaka’da çalıştıktan sonra Mağusa’ya atanan Tayfun Çavuş, tam 30 yıl burada polis olarak görev yaptı.

İslam Lisesi ve Larnaka Amerikan Akademi’de okuduğu sıralarda atletizmle ilgilenmeye başlayan Salih Tayfun, uzun atlama, yüksek atlama ve disk atma yarışlarına katıldı, 200 metre koşusunda Kıbrıs rekoru kırdı. Öğrencilik yıllarında çok hızlı koştuğu için lisedeki hocası ona ‘Tayfun’ soyadını verdi.

 

MTG DE OYNADI

Mağusa’nın, özellikle de Mağusa Türk Gücü tarihinde önemli yer tutan Salih Tayfun, 1954’tebn 1963 yılına kadar MTG de top koşturdu. I968 yılına kadar futbol oynayan Tayfun, sahalardan ayrılmadı ve bir süre de hakemlik yaptı. Beyin kanaması geçiren Salih Tayfun, uzun bir süredir tedavi görüyordu.

 

Bu haber toplam 987 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler