1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAVURİ'NİN SON MARİFETİ
TAVURİNİN SON MARİFETİ

TAVURİ'NİN SON MARİFETİ

"ÖLECEĞİM, EVİMİ SANA VEREYİM..." Tavuri lakabıyla ün yapan Mustafa Serttaş bu kez kiralık ev arayan bir vatandaşı dolandırdı. "Sahtekarlıkla para temini" suçlamasıyla gözaltına alınan Tavuri lakaplı Mustafa Serttaş dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çı

A+A-

 

"ÖLECEĞİM, EVİMİ SANA VEREYİM..."

 

Tavuri lakabıyla ün yapan Mustafa Serttaş bu kez kiralık ev arayan bir vatandaşı dolandırdı. "Sahtekarlıkla para temini" suçlamasıyla gözaltına alınan Tavuri lakaplı Mustafa Serttaş dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı. Zanlı Serttaş, teminata bağlandı ancak teminat şartlarını yerine getiremedi.

 

BU SEFER ÖLMEK ÜZERE OLAN İŞADAMI OLDU...

Olayın tahkikat memuru Durmuş Emiroğlu, zanlı Mustafa Serttaş'ın, daha önceden gazeteye "kiralık ev arıyorum" diye ilan veren müşteki Nurhayat Uluaşanlar'a telefonla ulaştığını ve müştekiye "İş adamıyım, bir çok evim var. Yakında öleceğim. İstersen evlerimin birini sana 220 Euro ve 180 TL pul parası karşılığında verebilirim" şeklinde yalan beyanda bulunduğunu açıkladı. Zanlı Serttaş'ın 20 Mart tarihinde müşteki Uluaşanlar'dan 50 Euro ve 600 TL meblağlı çek temin ettiğini belirten Emiroğlu, müştekinin dolandırıldığını anlaması üzerine  polise şikayette bulunduğunu söyledi. Emiroğlu, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirterek zanlı Serttaş'ın uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

 

KEFİL BULAMADI...

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, zanlı Mustafa Serttaş'ın pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 1 KKTC vatandaşının 20 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ıspatı vücutta bulunmasına emir verdi. Ancak zanlı Serttaş, 20 bin TL'lik şahsi kefalet senedini imzalayacak kefil bulamadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1008 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler