1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tavuri sabah akşam mahkemede
Tavuri sabah akşam mahkemede

Tavuri sabah akşam mahkemede

“Tavuri” olarak bilinen M.S. dün sabah şiddet tehdidi suçundan, öğleden sonra ise sahtekarlıkla para ve mal temini suçundan dolayı Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…

A+A-

Gamze PİR BAYKUR

“Tavuri” olarak bilinen M.S., bir günde iki kez tutuklanarak Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mağusa’da bir doktora şiddet tehdidinde bulunduğu gerekçesiyle dün sabah mahkemeye çıkarılarak teminata bağlanarak, öğleden sonra ise İçişleri Bakanının kimliğine bürünerek Yıldan Kayım’dan sahtekarlıkla para ve mal temin ettiği gerekçesiyle tekrar tutuklanıp ikinci kez Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Şiddet tehdidi” ve “Telefonda tacizlik” suçlarıyla ilgili olarak dün sabah mahkeme huzuruna çıkarılarak teminata bağlanan Tavuri lakaplı zanlı M.S., dün öğleden sonra ise “Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla mal ve para temini” suçlamasıyla yeniden mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

 

Doktora hitaben “Evine bomba koyup seni patlatacağım” dedi…

Zanlı M.S. aleyhine yürütülen “Şiddet tehdidi” ve “Telefonda tacizlik” meselesinin tahkikat memuru Vedat Bilginaylar, zanlının 1 Kasım tarihinde Mağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi içerisinde bulunan doktor odasında kendisini dışarı çıkması için uyaran Doktor Filiz Akçaoğlu’na hitaben “Seni Lefke’ye sürdüreceğim. Evine bomba koyacağım, patlatacağım ve seni öldüreceğim” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu açıkladı. Zanlı M.S.’nin yine 2 Kasım tarihinde telefon ile Dr. Filiz Akçaoğlu’nu arayarak doktora hitaben “Başına ne gelirse bilesin ki bendendir” diyerek telefonda taciz ettiğini de açıklayan Bilginaylar, zanlının 2 Kasım tarihinde tutuklandığını söyledi. Zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Bilginaylar, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Kendisini İçişleri Bakanı ve Bakanlık Danışmanı olarak tanıtıp dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyor…

Zanlı M.S. aleyhine yürütülen “Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla mal ve para temini” meselesinin tahkikat memuru Hasan Karagil, zanlı M.S.’nin Mağusa ve Lefkoşa’da 2017 yılı Haziran ve Ekim ayları arasında, Küçük Erenköy’de kalan Yıldan Kayım’a kendisini İçişleri Bakanı ve Bakanlık Danışmanı olarak tanıttığını belirtti. Zanlının kendisini İçişleri Bakanı ve Bakanlık Danışmanı olarak tanıttıktan sonra sonra Kayım’a Küçük Erenköy’de bulunan ve sorunlu olan arazisi ile evine koçan verebileceğini söyleyip yalan beyanda bulunduğunu belirten Karagil, zanlının Yıldan Kayım’dan toplam 120 bin TL ve 7 parça ziynet eşyasını sahtekarlıkla temin ettiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Karagil, zanlının tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Tavuri: “Lazım mahkeme beni tebrik etsin…”

Mahkemede söz alan zanlı M.S., “Ben bu bayanı hiç görmedim. Bir kişi beni görmeden bana para verdiyse helal olsun bana. Lazım mahkeme beni tebrik etsin” şeklinde konuştu.

 

Sabah teminat, öğleden sonra tutukluluk…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, zanlı M.S. “Şiddet tehdidi” ve “Telefonda tacizlik” suçlarından dolayı kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi. Asafoğulları, ayrıca “Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahtekarlıkla para ve mal temini” suçlarından dolayı ise 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1623 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler