1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tatlısu uyardı
Tatlısu uyardı

Tatlısu uyardı

Öncelikle her iki takımı da tebrik etmek istiyorum. Dünkü karşılaşmada gösterdikleri performans gerçekten iyiydi. Sahanın zemininin kötü olmasına rağmen maç boyunca her iki takım oyuncularının mücadelesi, hem oyunun temposunun düşmemesine hem de maçı izle

A+A-

 

 

Öncelikle her iki takımı da tebrik etmek istiyorum. Dünkü karşılaşmada gösterdikleri performans gerçekten iyiydi. Sahanın zemininin kötü olmasına rağmen maç boyunca her iki takım oyuncularının mücadelesi, hem oyunun temposunun düşmemesine hem de maçı izleyenlerin oyundan kopmamasını sağladı.

Tatlısu takımı iyi bir takım. Ligin ilk haftasında Lapta karşısında aldıkları ağır mağlubiyetin ardından düşer diye nitelendirilen sarı siyahlılar, bu düşünceyi çürütür nitelikte maçlar oynuyorlar. Bu maça kadar 6 maçta 3 galibiyet ve 3 beraberlik almaları bunun göstergesi. Yenemezlerse yenilmiyorlar. Yenicami maçında güçlü rakibine karşı iyi bir oyun sergilediler. Dr. Ali Özsoy Stadı’nın zemini iyi veya kötü olsun, bu sahada oynamaya alıştıkları için, rakipleri üstünde oyunun büyük bölümlerinde tehlikeler yarattılar. Ancak Yenicami savunmasının göbeğinde oynayan Okan ve Seper’i, bir de kaleci Çağatay’ı geçemediler.

Bir forvet oyuncusu olsaydım, kesinlikle çekindiğin savunma oyuncusu Okan olurdu. Sahadaki hırsı, tekmeye kafa uzatan savunmacı kişiliği, karşısındaki hücum oyuncularının ondan çekinmesine yeter de artar.

Yenicami iyi zeminde oynamaya alışmış bir takım. Bu bakımdan Dr. Ali Özsoy Stadı’nın bir önceki gün oynanan Ağırdağ-Değirmenlik karşılaşmasında bozulması, bu maçta kendileri adına bir dezavantaj oldu. Alışık olduğumuz ayağa pas yapabilen, oyunun temposunu geride yaptığı paslar ile ayarlayabilen Yenicami’yi bu nedenle göremedik. Özellikle orta alanda yaptıkları top kayıpları ve sağ bekte oynayan Devrim’in iyi bir performans sergileyememesi, Tatlısu’nun bu kanadı kullanmasına olanak verdi.

Yenicami’de cezalı olan Sedat’a göre bir maçtı Tatlısu maçı. Sedat’ın mücadele gücü yüksek. Takımı bu oyuncuyu aramadı dersek yalan olur.

Oyunun ilk bölümlerinde Tatlısu, Yenicami’nin etkili oyuncusu İbrahim Çıdamlı’yı Ali Akbulut’un adam adama markajı ile durdurmaya çalıştı. Tıpkı Lefke’nin geçtiğimiz 7’nci haftada yaptığı tarzdan bir hamleydi bu ve ilk devrede tuttu. Ancak ikinci devrede bu markajdan kurtulan İbrahim, takım arkadaşlarına iki tane net pozisyon denecek toplar getirdi sağ ve sol kanattan. Biri oyuna sonradan giren Hascan’a, diğeri pozisyon gereği ileriye çıkan Okan’a. Hascan’ın şutunu savunma kaleye giderken önledi, Okan’ın altı pas üzerinden sert şutunu Özgür güzel bir refleksle çıkardı.

Gol pozisyonunu hazırlayan serbest vuruşa da değinmek istiyorum. Bu pozisyonda Hüseyin Özbaysal ile İbrahim Çıdamlı arasındaki ikili mücadele maç esnasında çok tartışıldı.

Hüseyin, Çıdamlı’nın omuz omuza mücadele diye nitelendirdiğimiz müdahalesi sonrası yere düşerken İbrahim’im sol ayak arkasına bir darbede bulunuyor. Bu darbe ile İbrahim de yerde kalınca Gökhan Koşer serbest atışı Yenicami lehine veriyor. Hüseyin ilk olarak yerde kaldığından Tatlısu cephesinin sert tepkisine maruz kalıyor bu karar ancak sonrasında ceza alanı içerisine ortalanan top Kemal Uçaner’in kafası ile ağlarla buluşuyor. Haftalardır suskun olan Uçaner, bu gol ile hem orucunu bozuyor hem de takımına üç puanı getirecek golü kaydediyor.

Tatlısu’da oynayan genç oyuncular Ali ve Taner’e ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bu oyuncular bana göre ilerde adını sıkça duyacağınız isimler. Oynadıkları oyun ile ilerleyen yıllarda adlarından sıkça söz ettirecekler diye düşünüyorum.

Yenicami iki haftadır istediği oyunu oynayamıyor. Belli ki rakipleri Yenicami üzerinde fazlası ile kafa yormaya başladı. Oyun sistemi ve taktiksel açıdan Yenicami’yi durdurabilecek önlemler alıyorlar. Bunu Lefke ve Tatlısu maçlarında gördük. Önümüzdeki haftada zorlu bir Küçük Kaymaklı maçı var. Bu iki takıma göre Kaymaklı kadro kalitesi bakımından daha iyi bir takım. Kaymaklı’nın lig yarışında geride kalmama adına Yenicami’ye Lefke ve Tatlısu takımlarının aldığı önlemler gibi nasıl önlemler alacağını hep birlikte göreceğiz. Tatlısu’nun bu maçta elde ettiği pozisyonlar bence ilerisi için bir uyarı özelliği de taşıyor. Ligin ilk haftalarında kolay pozisyon vermeyen Yenicami savunması biraz zeminden, biraz Tatlısu ileri uç elemanları Morris, Allen ikilisinin yeteneğinden pozisyonlar verdi. Savunma bir bütün ve dörtlü savunma oynayan Yenicami’nin savunması bugün aksadı. Kısacası Tatlısu, Yenicami savunmasını ilerleyen haftalar için uyardı.

Sezonun ilk haftasının ardından düşer denilen Tatlısu, bana göre bu oyun ve mücadele anlayışı ile ligde kalacaktır. Hatta ligin ilk devresinin sonunun yaklaştığımız şu zamanlarda üst sıralara oynayan takımların canını yakabilecek kapasiteye de sahiptir diye düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 680 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler