1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tatlısu silkinip kendine gelmeli
Tatlısu silkinip kendine gelmeli

Tatlısu silkinip kendine gelmeli

Lige her ne kadar Lapta karşısında 6-1’lik kötü bir mağlubiyetle başlasalar da, Tatlısu’nun bu maçın ardından gösterdiği performans ile ilk devreyi çok kötü bitirdiğini düşünmüyorum. Sonuçta kendilerinden şampiyonluk beklenmiyor. Ligin ilk maç

A+A-

 

 

 

 

Lige her ne kadar Lapta karşısında 6-1’lik kötü bir mağlubiyetle başlasalar da, Tatlısu’nun bu maçın ardından gösterdiği performans ile ilk devreyi çok kötü bitirdiğini düşünmüyorum. Sonuçta kendilerinden şampiyonluk beklenmiyor. Ligin ilk maçının ardından kesin düşer gözlemi ile yapılan yorumların ardından, bu maçtan sonra bir çıkış yakaladılar.

Lapta karşılaşmasının ardından yakaladıkları 6 maçlık yenilmezlik serisi, galip gelemezse mağlup olmaz anlayışının takıma kazandırılması anlamına geliyor ve bu haftalarda gösterdikleri performans ilk haftada aldıkları ağır yenilginin bana göre artı getirisidir.

Bu 6 maçlık periyotta ilk devrenin tamamlanması ile kendinden alt sıralarda yer alan rakipleri karşısında elde edilen 7 puan var. Kendinden üst sıralarda bulunan Bağcıl ve Mağusa Türk Gücü deplasmanlarından beraberlik, Türk Ocağı karşısında da galibiyet elde ederek 5 puan da öyle kazandılar. Her ne kadar Tatlısu’da hesaplar ilk devrenin 18 puan ile kapatılması yönünde olsa da bana göre toplanan 12 puanın kötü bir başlangıca göre kötü olduğunu düşünmüyorum.

Yakalanan 6 maçlık serinin ardından büyük rakiplerine şanssız kaybetti Tatlısu.

Yenicami ile kendi sahasında oynadıkları maçta iyi mücadele ettiler ancak tek gol ile mağlup oldular. Arada kupada İkinci Lig takımı Vadili’ye elenmeleri belli ki Tatlısu’yu etkilemiş olacak, Doğan Türk Birliği deplasmanında önde olmalarına rağmen mağlup oldular. Doğan maçının psikolojik etkilerini Lefke ile kendi sahalarında oynadıkları maçta gördük. Bir kişi eksilmiş rakibi karşısında 5 gollü bir mağlubiyet yaşamaları, onlar için kötü oldu.

Arkasına form grafiğini her geçen hafta yükselten Cihangir karşısında 3-1 mağlup olmaları rotayı son iki haftada gelecek puanlara çevirse de olmadı. Önce Kaymaklı’ya deplasmanda mağlup oldular, ardından kendi sahalarında Çetinkaya’ya karşı tek farklı bir yenilgi ile devreyi kapadılar.

Tatlısu’nun ilk devrede gol yollarında sıkıntı yaşadığı bir gerçek.

Takımın gol dağılımına bakıldığında 2 golden fazla atan bir oyuncu yok. İleride görev yapan Emin, Morris, Allen ve Kamil toplamda 7 gol kaydedebildi. Yapılabilecek ilk hamle ileri uca yönelik bir transferdir.

Aynı şekilde savunmanın zaafları ortada. Çok uzun boylu savunma oyuncuları yok ve yan toplardan sıkıntı yaşıyorlar. Oynadıkları 13 karşılaşmanın 10’unda kalelerinde gol görmeleri bunun göstergesi.

Yapılacak takviyelerin yanında devre arası silkinip kendilerine gelebilmeleri şart. Bununla birlikte iyi bir hazırlık döneminin faydasını görebilirler. Çünkü ligde birçok rakibi hafta sonunda kupa karşılaşması oynayacak ancak Tatlısu’nun erken havlu atması, hazırlık döneminin onlar adına daha uzun olabilmesi anlamına geliyor. Her olmayacak işte bir hayır var denir ya, işte bu durumu kendi lehlerine çevirebilirler diye düşünüyorum.

Bunun yanında Tatlısu’nun artıları Küçük Kaymaklı’dan kiralanan Taner ve Ali. İki genç oyuncu forma şansı buldukları maçlarda iyi performans  sergiledi. İlk devrede yaşadığı sakatlıktan dolayı forma şansı bulamayan Mehmedemin’in ikinci devrede oynayabilecek duruma gelmesi sanırım yeni bir transfer yapmış gibi takıma katkı koyacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 829 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler