1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tatlısu, evinde ‘Kral’
Tatlısu, evinde ‘Kral’

Tatlısu, evinde ‘Kral’

Tatlısu dün evinde alt sıralardan kurtulmak ve şiddetle puana ihtiyacı olan Göçmenköy’ü konuk etti. Az sayıda taraftarın izlediği karşılaşmada genel anlamda tempo iyiydi. Her iki takımın da maçı kazanma isteği ve arzusu yüksekti. Maçın çoğu böl

A+A-

 

Tatlısu dün evinde alt sıralardan kurtulmak ve şiddetle puana ihtiyacı olan Göçmenköy’ü konuk etti.

Az sayıda taraftarın izlediği karşılaşmada genel anlamda tempo iyiydi. Her iki takımın da maçı kazanma isteği ve arzusu yüksekti. 

Maçın çoğu bölümünde mücadele düzeyi oldukça fazlaydı. Zaman zaman sertliklerle geçen karşılaşmada karşılaşmanın başarılı hakemi Serdar Bilgimer yerinde kararları ve kartlar ile maçta kontrolü elinde tutu.

Genel anlamda maçta ilk golü bulan tarafın galibiyette önemli bir avantaj elde edeceği karşılaşma sonunda ilk golü bulan taraf ev sahibi Tatlısu oldu ve dünkü karşılaşmadan altın değerinde üç puanı deyim yerinde ise adeta “KAPTI”…

 

***

Maçın teknik analizine değinecek olursak karşılaşmanın ilk 15 dakikası rakibine oranla Göçmenköy daha atak oyun görüntüsü içinde erken golü bulma ve hücum yapma anlayışındaydı.

Bu bölümlerde geliştirdiği ataklar pek etkili değildi. Net gol pozisyonu üretemediler. Mücadelenin 15’inci dakikasından sonra maçın kontrolünü giderek ev sahibi Tatlısu eline geçirmeye başladı.

İlk devrenin özellikle son bölümlerinde oyunu Göçmenköy arı sahası içine yıkan Tatlısu özellikle Morris’in taşıdığı toplarla etkili ataklar üretmeye başladı.

Karşılaşmanın 33’üncü dakikasına Tatlısu günün ve sahanın en başarılı ismi olarak göze çarpan Emin ile gole çok yaklaştı. Bu dakikada Emin’in sert şutu Göçmenköy kalesinin üst direğinde patladı.

Daha çok pas yapan takım halinde orta saha ve önde pres yaparak çok adamla hücum organizasyonu içerisinde olan Tatlısu takımı, ilk devrenin son dakikaları içerisinde yine direğe takıldı.

Bu dakikada Tatlısu atağında Göçmenköy savunma oyuncusu Mustafa Ayker’in uzaklaştırmak istediği topa ters vuruşu ile top yine üst kale direğinden geri döndü ve Tatlısu adına maçta öne geçme şansı kaçmış oldu.

Bu pozisyon ile devreye taraflar 0-0 eşitlikle girdi.  Maçın ilk yarısını özetleyecek olursak Tatlısu’nun devreye önde girmesine direkler izin vermezken, Göçmenköy’ü de mağlup duruma düşürmekten kurtardı.

 

***

Maçın ikinci yarısına Hüseyin Akkurt’un yerine Bülent ile değişikliğe giden Göçmenköy çok hızlı başladı. Oyuna sürülen Bülent takıma hücumsal anlamda oldukça hareketlilik getirdi. İkinci yarının ilk üç dakikası içerisinde Bülent yüzde yüz diyeceğimiz iki net gol pozisyonu buldu fakat çok kötü vurdu ve takımının maçta öne geçmesi adına bu fırsatlardan yararlanamadı.

Hemen bu pozisyonlar sonrası yine Göçmenköy Ünal ile net gol pozisyonundan yaralanamayınca maçta öne geçme adına adeta fırsat tepti.

Yararlanılamayan bu pozisyonlar sonrası Tatlısu 55’inci dakikada ani geliştirdiği atakta Emin ile aradığı golü buldu ve maçtaki üç puanı getiren gole imza attı.

Bu dakika itibari ile Göçmenköy takımı maçın sonuna kadar beraberliği getirecek golü bulmaya çalışsa da geliştirdiği ataklarda etkili olamadı net gol pozisyonu üretemedi. Göçmenköy’ün eşitlik golünü bulamamasının en önemli sebeplerden birside maçta öne geçen ev sahibi Tatlısu’nun koşan mücadele eden orta saha oyuncuları ile çok adamlı savunma defans kurgusu oldu. Bu bölümlerde Göçmenköy’ün geçen haftalarda olduğu gibi yine bir zafiyeti ve büyük eksikliği açıkça bir kez daha ortaya çıktı, o da hücumda kaliteli forvet yetersizliği. Bu konuda devre arasında çok geç olmadan bence bu bölgeye acilen iyi seviyede bir veya iki forvet oyuncu takviyesi yapılmalı. 

Hücumsal anlamda bir tek “İbrahim Kabore” ile bu iş yürümediği açıkça ortada.

Tatlısu belki maçın son bölümlerinde geriye yaslanmış ve oyunu kendi yarı sahası içerisinde kabul etmiş görüntüsünde olsa da bu anlayış tamamen golü ve galibiyetini korumak adınaydı.  Tatlısu bu görüntü içinde olsa da sahada mücadele seviyesini oyuncular elden bırakmadı, savaşarak koyundan düşmediler, top ve oyun kontrolünü elinden bırakmadılar ve bir kez daha evinde zor bir takım olduklarını aldıkları bu galibiyetle kanıtladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler