1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tatlısu dönülmez yola girdi
Tatlısu dönülmez yola girdi

Tatlısu dönülmez yola girdi

Dün, “Beşparmakların Yıldızı” olarak ünlenen Cihangir’de hem bir şölen, hem de kritik bir maç vardı. Tatlısu ile sarı-siyahlılar adına zor bir maça çıkan Cihangir’in bu maçından önce, bu sezon yenilgisiz olarak şampiyon olan ve so

A+A-

 

 

 

Dün, “Beşparmakların Yıldızı” olarak ünlenen Cihangir’de hem bir şölen, hem de kritik bir maç vardı.  Tatlısu ile sarı-siyahlılar adına zor bir maça çıkan Cihangir’in bu maçından önce, bu sezon yenilgisiz olarak şampiyon olan ve son iki maçına giren Cihangir U 19 takımı 106 gol rekoru kırarken, sezonun da ilk şampiyonu oldu.

Bu vesile ile Cihangir U 19 takımını ayakta alkışlarken, bu takımın bu sezonki 100.golünü atan, Cihangir’i yaratan efsane başkan Ali Karavezirler’in oğlu Hüseyin Karavezirler’i de kutlarım.

İşte, bu şampiyon U19 takımının 8-0’lık Tatlısu galibiyetinin ardından düzenlenen kupa töreni de muhteşemdi. Kadın, erkek ve çocuk tüm Cihangir adeta bir yumak oldu.

Bu güzelliklerin ardından, gösterdiği müthiş performans ile bu sezonun bir numaralı hakemi olduğunu kanıtlayan orta hakem Savaş Tilki’nin başlama düdüğü ile kafalarda oluşan sorulara hücum futbolu ile yanıt veren bir Cihangir ortaya çıktı.

Puan sıralamasında en rahat olan takımlardan biri olan Cihangir, rakibi Tatlısu’nun pozisyonuna bakmaksızın daha ikinci dakikada sarı-siyahlı kalede gol aramaya başladı. Ne var ki, mutlak galibiyet isteyen Cihangir’in karşısına mükemmel bir kaleci olan Özgür Ruso çıktı.

Bu arada, oyunu kendi lehine çevirmek için Cihangir’den aşağı kalmayan ve 15’inci dakikadan sonra oyunu dengeleyen Tatlısu’nun hücumda en iyi adamı olan Emin’le gol aramaya başladı.

Ne var ki, karşılaşmanın ilk yarısında biraz şanssız olan Emin’in vuruşları hep dışarı gidince, Tatlısu’nun golü “ALLAH’A” kaldı.

Aslında, zaman zaman hücum yapan Cihangir oyun genelinde çok da motive değildi. Ancak, Fırat, Martin, Ali Bayır ve Hasan Yaşinses ile gol yollarında beceriksizdi.

Buna mukabil, Hasan Yaşinses’in boşalttığı sağ koridordan sürpriz ataklar yapan Emin bu kez direklere takıldı. Özellikle, maçın kırılma noktası diyebileceğimiz 60’ıncı dakikadaki vuruşu üst kale direğinin altına çarparak oyun alanına döndüğü pozisyon idi.

Eğer, bu pozisyon gol olsaydı, 1-0 öne geçecek olan Tatlısu’yu galibiyet için motive edecekti. Tatlısu’ya genelde bakıldığında bir şeyler yapmak isteyen Morris ve Emin’in dışında ayakta kalan bir de kaleci Özgür idi. Takımın çok şey beklediği kaptan Nurettin ise, sahanın en kötüsüydü.

Bu yenilgi ile dönülmez bir yola giren Tatlısulu bazı futbolcuların maçtan sonra, çimlere gömülerek ağlamaları aslında trajik bir sonun habercisiydi gibi.    

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 684 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler