1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tatil edilen maçın yankıları sürüyor
Tatil edilen maçın yankıları sürüyor

Tatil edilen maçın yankıları sürüyor

Birinci Lig Play-off’ta tatil edilen Dumlupınar – Mormenekşe karşılaşması ile ilgili dün Mormenekşe ve KTFF açıklama yaptı.

A+A-

MORMENEKŞE VE KTFF’DEN AÇIKLAMA… Birinci Lig Play-off’ta tatil edilen Dumlupınar – Mormenekşe karşılaşması ile ilgili dün Mormenekşe ve KTFF açıklama yaptı. Mormenekşe haksız yere eleştirildiklerini belirtirken, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu maç günü yaşananlarla ilgili detaylar paylaşarak Dumlupınar’ın hükmen mağlubiyet dışında bir ceza istemediğine yönelik federasyona yazı gönderdiğini belirtti. Bu açıklamalardan sonra Dumlupınar, ailenin daha fazla yıpratılmaması için açıklama yapmayacaklarını ifade etti.


Sertoğlu iddialara yanıt verdi

ern_0819.jpg

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, geçtiğimiz Cumartesi günü Dumlupınar ile Mormenekşe arasında oynanması planlanan ancak Dumlupınar antrenörü Evren Bahtıkara ile futbolcu Hasan Bahtıkara’nın kardeşlerinin hayatını kaybetmesi üzerine oynanmayan K-Pet Birinci Lig Play-off karşılaşması ile ilgili açıklama yaptı. Sertoğlu, iddialarla ilgili tatil edilme süreci ve verilen ceza ilgili bilgi verdi. Yaşanan olay sonrasında Dumlupınar’ın KTFF’ye yazı yazarak “Hükmen mağlubiyet dışında herhangi bir yaptırımın yapılmamasının” iletildiğini açıkladı.

 

Sertoğlu: “Dumlupınar kendileri için önemi olmayan bu maça çıkmayacaklarının değerlendirilmesini istedi”

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle: “12 Mayıs 2018, Cumartesi günü oynanması gereken Dumlupınar – Mormenekşe karşılaşması ile ilgili son günlerde gerçeği yansıtmayan birçok iddia, sosyal medya yolu ile dile getirilmektedir.

Dumlupınar Spor Kulübümüzün antrenörü ve futbolcu kardeşimizin kız kardeşlerinin genç yaşta vefatı tüm ülkede üzüntü yaratmıştır. Aynı gün kulüp başkanı arkadaşımız, beni arayarak bu maçın ertelenmesini ve hatta kendi açılarından hiçbir önemi olmayan bu maça çıkmamalarının değerlendirilmesini istemiştir. Ben de kendilerine, acının büyük olduğunu, kendilerini anladığımı, söyledim. Cumartesi’nin ve hatta Pazar’ın herhangi bir farkı olmadığını daha sonra beni arayan bir futbolcu arkadaşla da konuştuk.”

 

“Kulüp hükmen mağlubiyet dışında ekstra ceza istemediğini iletti”

“Kulübün isteği “3-0 hükmen haricinde ekstra herhangi bir ceza almayalım, moraller çok bozuk, biz bu maça çıkmayalım.” olmuştur. Ben de kendilerine, böyle bir olaydan sonra bunu herkesin makul karşılayacağını ve ekstra bir ceza alınmayacağını dile getirdim. Kulüp başkanı arkadaşımız da aynı gün, Federasyon’a bu maça çıkmayacaklarını bildiren ekteki yazıyı göndermiş ve maça çıkmamışlardır. Biz de daha sonra Disiplin Kurulu’nun verdiği cezayı istisnai durum olduğundan dolayı sadece 3-0 hükmen olacak şekilde düzelttik.

Gerçek olay bu şekilde yaşanmıştır. Beni üzen ve bu işi farklı yönlere çekme amacında olan arkadaşlardan, Pazar akşamı U-21 finali olan Dumlupınar Spor Kulübü’nün neden bu maça da erteleme istemediklerini düşünmelerini tavsiye ederim.”

 

Dumlupınar’ın KTFF’ye gönderdiği yazı paylaşıldı

Açıklamada Dumlupınar’ın KTFF’ye gönderdiği açıklama da paylaşıldı. Dumlupınar’ın 12 Mayıs 2018 tarihinde kulüp başkanı Mehmet Evram imzası ile yaptığı açıklama KTFF tarafından şu şekilde açıklamalarına eklendi: “12.05.2018 tarihinde Mormenekşe ile oynayacağımız play-off maçına Antrenörümüz Evren Bahtıkara ve oyuncumuz Hasan Bahtıkara’nın kızkardeşi Meryem Bahtıkara’nın vefatından dolayı (cenazesi bugün ikinci namazından sonra olacaktır) çıkmayacağımızı bildirir, hükmen mağlubiyet dışında herhengi bir yaptırımın uygulanmaması için gereğinin yapılmasını arz ederiz”

dumlupinar-ktff-yazi.jpgDumlupınar Spor Kulübü'nün KTFF'ye gönderdiği yazı...


“Günah keçisi değiliz”

 

mormenekse.jpg

K-Pet Birinci Lig ekiplerinden Mormenekşe yazılı bir açıklama yaparak tatil edilen Dumlupınar karşılaşması ile ilgili özellikle sosyal medyada haksız yere suçlandıklarını belirtti. “Günah keçisi değiliz” başlığı ile yapılan açıklamada tatil edilen karşılaşmanın öncesi ve esnası ile ilgili bilgiler verildi, KTFF ve Dumlupınar yaşanan tüm gerçek olayları kamuoyuna anlatmaya davet edildi. Mormenekşe tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Geçtiğimiz hafta yaşanan kötü kazadan sonra Dumlupınar Türk Spor Kulübü sayın Evren Bahtıkara ve futbolcusu sayın Hasan Bahtıkara’nın değerli kardeşlerinin vefatını bizlerde herkes gibi derin bir üzüntü ile karşıladık. Bu kötü olaydan sonra kulübümüz üzerine düşen tüm görevleri yapmasına rağmen sosyal medyada olayı ve yaşananları bilmeyenler tarafından oldukça haksız bir suçlama ile karşı karşıya kaldık. Bizler Mormenekşe Gençlerbirliği Spor Kulübü olarak maç öncesi ve maç günü yaşanan tüm olayları kamuoyuna aktarmak bilinen tüm yanlışları ortaya çıkarmak istiyoruz.

1. 10 Mayıs 2018 Perşembe günü kulübümüz ve Dumlupınar kulübü yöneticileri arasında bir uzlaşmaya varılmış ve Cihangir Stadında oynanacak olan Mormenekşe-Dumlupınar K-PET 1.lig play-off maçının Dumlupınar’ın ev sahibi olarak maçlarını oynadığı Gazi Mağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda oynanması konusunda mutabakat sağlanmıştır.

2. 11 Mayıs 2018 Cuma günü Dumlupınar Türk Spor Kulübü yöneticileri kulüp yöneticilerimiz ile temasa geçmişler ve 13 Mayıs Pazar akşamı oynanacak Dumlupınar- Cihangir Ahmet Sami Topcan Kupası maçı için bizden antrenman yapmak üzere sahamızı talep etmişler bizler de hiçbir karşılık beklemeden sahamızı antrenman yapmaları için kendilerine sunmuşuzdur.

3. 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü yaşanan ölümlü kaza olayından sonra hem Dumlupınar Türk Spor Kulübü yöneticileri hem de Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu yetkilileri bizlere telefoniyen ulaşmışlar ve maçın ertelenmesi talebinde bulunmuşlar, bizler de yaşanan kötü olaydan dolayı erteleme isteğini derhal kabul edip ilgililere gereken bilgiyi verdik.

4. Aynı gün saat 13.00 de Kıbrıs Türk Futbol Federasyonundan bizlere maçın ertelendiği ile ilgili resmi bilgi gelmiş bizler de futbolcularımıza maçın ertelendiği bilgisini verip maçın oynanmayacağını bildirdik.

5. Yine aynı gün saat 15.00 de Kıbrıs Türk Futbol Federasyonundan bizlere maçın ertelenme olayının geri alındığını ve maçın aynı gün oynanacağı telefoniyen söylenmiş, kendilerine takım futbolcularımızı evlerine gönderdik maça çıkamayız cevabı verdiğimizde bizlere maça çıkmazsanız ceza alacaksınız cevabı vermişlerdir.

İşte bu yaşanan olaylar doğrultusunda futbol takımımız yeniden sahaya gitmiş ve sahada federasyon yetkililerinden Dumlupınar’ın sahaya gelmediği için maçın tatil edildiği bilgisi verilmiştir. Her şey bu kadar açık yaşanırken, Dumlupınar Türk Spor Kulübü ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu arasında yaşananlardan dolayı kulübümüz haksız yere suçlanmış ve karalanmaya çalışılmıştır. Olayların nasıl yaşandığını bilmeden sadece Facebook kahramanlığı yapan kişi veya kurumların bizlere bu şekilde davranmaya hakları yoktur ve bizleri günah keçisi ilan etme hakkına sahip değildirler. Bizler Mormenekşe Gençlerbirliği Spor Kulübü olarak tüm bunları yaparken dost ve kardeş kulüp Dumlupınar Türk Spor Kulübü’ne olan derin dostluğumuzdan hareket ettik. Bundan dolayı başta Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Dumlupınar Türk Spor Kulübü yöneticileri olmak üzere yaşanan tüm gerçek olayları kamuoyuna anlatmaya davet eder, merhumeye başsağlığı, yaslı ailesine ve Dumlupınar Türk Spor Kulübü camiasına sabırlar diler, takdiri siz sayın halkımıza bırakırız.”


“Ailenin yıpratılmaması için açıklama yapmayacağız”

 

dtsk-logo.jpg

Mormenekşe ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamalardan sonra konu ile ilgili ulaştığımız Dumlupınar Türk Spor Kulübü Başkanı Mehmet Evram, konu ile ilgili açıklama yapmayacaklarını belirtti. Kısa konuşan Evram, kendilerinin ailenin daha fazla yıpratılmaması için başka açıklama yapmayacaklarını, daha önce yaptıkları açıklamada belirttikleri gibi konuyu kamuoyunun takdirine bıraktıklarını belirtti. Evram ilerleyen günlerde ihtiyaç duyulması halinde gerekli açıklamayı yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 736 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler