1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATİL BİTTİ, SORUNLAR BİTMEDİ
TATİL BİTTİ, SORUNLAR BİTMEDİ

TATİL BİTTİ, SORUNLAR BİTMEDİ

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı okulların 15 günlük Şubat tatili bugün sona erdi. Öğrenciler ve öğretmenler yarın ders başı yapıyor. 2011-2012 Öğretim Yılı’nın ikinci döneminde İlköğretim Dairesi’ne bağlı 112 anaokul ve

A+A-

 

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı okulların 15 günlük Şubat tatili bugün sona erdi. Öğrenciler ve öğretmenler yarın ders başı yapıyor.

2011-2012 Öğretim Yılı’nın ikinci döneminde İlköğretim Dairesi’ne bağlı 112 anaokul ve ilkokulda 22 bin, Genel Orta Öğretim Dairesi’ne bağlı 32 okulda 15 bin 695, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi’ne bağlı okullarda 2 bin 852 öğrenci ve 378 çırak yarın ders başı yapacak.

Okulların açılmasıyla, şehirlerde, özellikle sabah saatlerinde yeniden trafikte sıkışıklıklar ve yoğunluk yaşanması bekleniyor.

KTOEÖS YARIN HASPOLAT MESLEK LİSESİ’NDE 2 SAATLİK GREV YAPACAK

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), yarın, ilahiyat bölümü açılması gerekçesiyle Haspolat Meslek Lisesi’nde 11.00 - 13.00 saatleri arasında grev yapacak.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel yaptığı yazılı açıklamada, sendikanın öğrenci notlarını açıklamama eyleminde değişikliğe giderek, yarından itibaren öğrencilere notlarını söylemeye başlayacaklarını, ancak idareye iletmeyeceklerini de açıkladı.

Sendika yönetim kurulunun, okulları temsil eden sendika üyelerinin oluşturduğu “temsilciler kurulu” ile konuyu Cuma günü değerlendireceğini belirten Gökçebel, hükümetin sorunu çözme niyetinde olmadığına inandıklarını ifade etti.

İlahiyat bölümü açılmasının ve külliye yapım planlarının “Kıbrıs Türk halkına yönelik bir saldırı” olduğunu savunan Gökçebel, “Yönetim kurulumuz ilahiyat alanının açılmasını toplumumuza yapılan ekonomik, siyasi, demografik, sosyal ve kültürel saldırıların bir parçası olarak algılamaktadır” dedi.

Bu haber toplam 617 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler