1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TATAR'IN SÖZLERİNE KINAMA: ŞOVU BIRAKIN
TATARIN SÖZLERİNE KINAMA: ŞOVU BIRAKIN

TATAR'IN SÖZLERİNE KINAMA: ŞOVU BIRAKIN

DP Kadın Örgütü, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın Hürriyet gazetesinde çıkan açıklamalarını kınadı:Sayın Maliye Bakanı şovu bırakın

A+A-

 

 

DP Kadın Örgütü, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın Hürriyet gazetesinde çıkan açıklamalarını kınadı.

DP Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

“Demokrat Parti Kadın Örgütü olarak Maliye Bakanı Ersin TATAR’ı esefle kınıyoruz. Sayın Bakan kamuoyunun tepkisi çeken pek çok açıklamasına bir yenisini daha ekleyerek, kendince gündemde kalmaya çalışıyor. Son olarak Anavatan Türkiye’de yayın yapan büyük tirajlı bir gazetede bir köşe yazarına yaptığı açıklamada, bu kez de kadınlarımızı hedef alan ve  gerçekle bağdaşmayan çirkin açıklamalarda bulunmuştur.

Kadınlar Gününü kutlamaya hazırlandığımız bu günlerde, kamuoyunun ve Sayın Bakanın şunu bilmesini  isteriz ki  Kıbrıslı Türk kadınlar evinde oturmuyor. Erkeğiyle birlikte bu beceriksiz hükümetin yarattığı olumsuz koşullara rağmen hayat ve ekmek kavgası veriyor. Sayın Bakanın sözünü ettiği evde oturan kadınlar olsa olsa hükümetinin “ bu bizden değildir” diye işinden attığı veya attırdığı kadınlarımız ve kızlarımızdır.

Sayın Bakanı ve hükümetini bu vesile ile bir defa daha uyarıyoruz. Kıbrıs Türk insanını Türkiye’ye, Türkiye’yi Kıbrıs Türk Halkına şikayet ederek Anadolu Halkı ile Halkımız arasına nifak tohumları ekmeyi bir tarafa bırakın. Ülkenin sorunlarına herkesi kucaklayacak çareler üretin. Kadınların evde oturmasını istemiyorsanız onların çalışmasına imkan verecek bir ekonomik iklim yaratın.

Sayın Maliye Bakanı şovu bırakın, insanımızın ve kadınımızın önünü açın. Yapacak gücünüz ve iradeniz yoksa görevinizi bırakın.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler